30.01.2015 17:00

Simone Simons: Hrdá maminka a zpěvačka zároveň

Simone Simons, frontwoman holandské kapely Epica, je již přes rok maminkou. Mít dítě a zároveň být v kapele je sice náročné, ale rusovlasá zpěvačka si to užívá.

V létě 2013 Epica musela zrušit část turné – potvrdily se spekulace fanoušků, Simone Siomns byla těhotná. I když to někteří lidé kapele zazlívali, ve skutečnosti se během pauzy věnovala přípravám na nové album. 

Začátkem října se Simone narodil chlapeček Vincet, jeho otcem je klávesák skupiny Kamelot, Oliver Palotai. V rozhovoru pro FaceCultur  zrzavá maminka vypráví, jak Vincetovo narození do určité míry ovlivnilo texty, které psala pro album The Quantum Enigma

„Ano, trochu to ovlivněné je. Tato deska je v každém případě na vyšší duchovní úrovni. Mohu říct duchovní, vědecké a filosofické. To jsou klíčové body desky. Byla jsem těhotná, zatímco jsme připravovali nový materiál, když jsem psala texty a vokály. Prošla jsem okamžikem, který mi změnil život a samozřejmě s každou deskou je to svým způsobem takové zrození. Pro mě to byla tři zrození, vždy říkám: zrození matky, zrození syna a zrození dalšího CD. A to všechno současně. Tahle nahrávka je pro mne tedy velmi výjimečná, byla to opravdu velká výzva.“ 

Nejen, že tato situace zapůsobila desku celkově, vliv se dá najít i v konkrétní písni. ,,Mé mateřství pravděpodobně mohlo nejvíce ovlivnit text k písni Canvas of Life. Je to o kole života: být těhotná a zároveň ztratit člena rodiny je krásné a smutné. Canvas of Life je o vyrovnání se s tím."

 

 

Pro někoho je tato situace nepředstavitelná, Simone ji však zvládá a ještě k tomu si ji užívá. Zároveň ale přiznává, že první rok, kdy je dítě na matce opravdu závislé (i naopak), byl náročný. Turné kapela naplánovala tak, aby její zpěvačka byla na delší dobu mimo domov až Vincent dosáhne jednoho roku. I když je velmi chaotické a náročné spojit roli matky a metalové hvězdy, Simone má prý vše, co chtěla. Rodinu, přátele, být maminkou a být v kapele. A v Epice není sama, kdo již má potomka.

„Je to fajn. Nejsem jediná, kdo má v kapele děti; Coen, náš klávesák, má dvě děti. Ano, stále hodně koncertujeme, ale turné budeme mít příjemné, kompaktní a s přestávkami. Takhle můžeme mít naši dráhu a rodinu dohromady.“

Čtěte také: Epica a Dragonforce rozpálili Meetfactory do ruda

Známá tvář symfonického metalu vypadala bezstarostně i minulé úterý na koncertu v Praze, a krom toho před týdnem oslavila třicáté narozeniny. Hudbě se věnuje od dětství, klasickému zpěvu se prý začala věnovat poté, co slyšela nahrávku Oceanborn od kapely Nightwish. Od slavných Finů se snad neinspirovala ničím jiným a tak v Epice zpívá od roku 2002 a nad odchodem snad nepřemýšlela ani ve chvíli, kdy ji v roce 2008 ze zdravotních důvodů na turné nahradila Amanda Somerville.

Sledujte metal na Facebooku:
 

Pokud jste se minulý týden nemohli zúčastnit koncertu v Praze, nezoufejte. Na turné k albu The Quantum Enigma se Epica u nás ukáže ještě jednou – v srpnu 2015 jako headliner festivalu Made of Metal v Hodoníně.

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.