19.03.2015 13:00

Kamelot zveřejnili nové informace k chystanému albu

Novou desku Kamelot si budeme moci poslechnout v květnu Novou desku Kamelot si budeme moci poslechnout v květnu Zdroj: Archiv skupiny Kamelot

Američtí symphonic metalisté Kamelot po třech letech vydávají novou desku. Novinka s názvem Haven vyjde začátkem května, kratičkou ochutnávku si ale můžeme poslechnout již nyní.

Po koncertní šňůře k poslední desce Silverthron vydané v roce 2012, se americká symphonic metalová formace Kamelot zavřela do studia a pracovala na novém výtvoru. Nový počin získal jméno Haven, v evropských obchodech ho uvidíme od 8. května 2015. Deska obsahuje celkem třináct písní a kromě seznamu skladeb byl již zveřejněn i přebal alba, jehož tvrobu má na svědomí Stefan Heilemann. Jako hosté na albu pracovali i Troy Donockley (Nightwish), Charlotte Wessels (Delain) a Alissa White-Gluz (Arch Enemy).

„Podtext alba Haven je o zblázněném světě. Je tam šedý mrak, který se vytváří kolem našeho světa. Album je tmavé a melancholické, ale zároveň i povznášející a přináší posluchači útočiště ve světě, který se zbláznil. Jsme opravdu pyšní na prvky písní a rozmanitost Haven,“ prozradil kytarista Thomas Youngblood.

 

 

K nadcházejícímu albu nebyly zveřejněny jen zmíněné informace, ale také krátká hudební ukázka. U klipu na YouTube majícího 26 vteřin však není uvedeno, z jaké písně tato ukázka pochází. S novým albem Kamelot vyrazí i na turné, jehož evropská část proběhne na podzim letošního roku. Před započetím této koncertní šňůry kapela ještě navštíví několik festivalů, mezi nimiž je i Masters of Rock, který proběhne od dévátého do dvanáctého července ve Vizovicích. 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.