12.02.2015 13:00

Apocalyptica brzy přijde s osmým albem

Finská skupina violoncellistů známá pod jménem Apocalyptica si dala pauzu v nahrávání nového materiálu. V tuto chvíli se však vydání nové desky kvapem blíží.

Apocalyptica vydala poslední studiovou nahrávku (7th Symphony) v roce 2010. Během uplynulých pěti let Finové pouze koncertovali a v roce 2013 vydali koncertní záznam z Leipzigu. Osmý studiový počin je plánován na letošní rok a jeho vydání se začíná blížit. I když deska pojmenovaná Shadowmaker vyjde až v dubnu, titulní píseň byla zveřejněna i s oficiálním textovým videm již v prosinci. Pro toto album si kapela přizvala za mikrofon jako pátého člena Frankyho Pereze (ex – Scars on Broadway).

Po vydání desky začne Apocalyptica samozřejmě prezentovat nové písně i naživo, proto jsou v plném proudu zkoušky, k nimž se vyjádřil bubeník Mikko Sirén: „Tyto písně jsme nehráli možná čtyři měsíce. Zkoušeli jsme je hodně, pak je nahráli a od té doby jsme je společně nehráli. Vlastně jsme nahráli jednotlivé party individuálně.“

 

 

První album kapela vytvořila v roce 1996 a obsahovalo pouze covery od Metallicy. Nyní hrají ve složení čtyř stálých členů: violoncellisté Eicca Topien, Perttu Kivilaakso, Paavo Lötjönen; za bicími sedí zmíněný Mikko Sirén.

Sledujte metal na Facebooku:
 
Po vydání alba Shadowmaker bude následovat koncertní šňůra, rozběhne se však až na podzim. V Čechách se Apocalyptica ukáže 10. října 2015 ve Foru Karlín. 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.