06.01.2015 13:00

David Draiman z Disturbed se ostře postavil antisemitismu v médiích

V rozhovoru Draiman vysvětlil, proč stojí za svými lidmi, i když tím může způsobit značný rozruch a přijít o fanoušky. Média podle něj využívají každé příležitosti, která se naskytne, k pranýřování Izraele, a otevírají tak cestu dalšímu Holokaustu.
 
David Draiman, zpěvák skupiny Disturbed, který má část rodiny v Izraeli, vysvětluje, jak ke svým názorům dospěl a proč za svou rodinou a za svým lidem hodlá vždy stát. Popisuje, že jeho prarodiče přežili pobyt v koncentračním táboře Bergen-Belsen a že další rodinní příslušníci byli vyvražděni nacisty. Svůj postoj vyjádřil již dříve v písni Never Again z alba Asylum. Níže si můžete přečíst některé části rozhovoru přeložené do češtiny.
 
Draiman mluví například o tom, jak jeho stanoviska přijali fanoušci:
 
Často jsem kritizován, že bych možná neměl tolik riskovat, že bych měl být opatrnější a méně upřímný. Popravdě řečeno, když vypukla poslední válka v Gaze, vrátilo se mi snad tři sta nebo čtyři sta fanoušků, které jsem předtím ztratil a kteří asi původně sympatizovali s druhou stranou. Víte, i ta má mé uznání a mou lásku, rozhodně to není tak, že bych nesympatizoval s lidmi, kteří se stali obětí Hamasu – i za těmi stojím – ale když pak v ulicích oslavují smrt Židů, je to pro mne jaksi hůře zkousnutelné. I tak pro ně mám pochopení. Bylo to neuvěřitelné, kolik lidí se vrátilo.
 
Mluvím sice sám za sebe a ne za celou svou kapelu, jelikož každý v ní má své názory a svůj způsob myšlení, ale mí bratři z Disturbed mne ohromně podporovali, když jsem bránil svůj lid, svou rodinu a zemi. Velmi mne to potěšilo. Přestože jsem celý život velmi otevřený, naše facebooková stránka získává každý týden něco mezi 15 a 25 tisíci novými lajky. Moje stránka na Twitteru, kterou jsem založil teprve před pár lety, má okolo 150 tisíc followerů, přestože se za nimi nijak nehoním. Buď nás lidé chtějí poslouchat, nebo nechtějí. Když chtějí vědět, co si myslím, mají možnost navštívit mou stránku na Twitteru a když chtějí sledovat, co se děje s Disturbed, otevřou si stránku Disturbed. Snažím se to nemíchat.
 
Vysvětluje také, jak podle něj média popisují Izrael:
 
Je to hrozná ostuda; neskutečně zaujaté. Mainstreamová média, nebo alespoň většina z nich, se z nějakého důvodu pojí s progresivní či liberální propagandou. Ironické je, že já sám jsem, ze sociální perspektivy, velmi liberálním člověkem. Jsem všemi deseti pro šíření svobody – ať si lidé praktikují jakékoli náboženství, když se jim líbí, ať si jsou jakkoli sexuálně orientováni; podporuji, aby ženy měly možnost rozhodovat o potratu... Podporuji svobodu, podporuji tu opravdovou volnost. No, a tyto entity, ať už CNN, Reuters, BBC nebo jakýkoli jiný z mnoha zpravodajů, jsou prostě neuvěřitelně zaujaté a využijí každé příležitosti, která se naskytne, k trestání a pranýřování Izraele, zatímco ignorují a omlouvají každý přestupek a válečný zločin spáchaný těmito teroristy, těmito nestvůrami, které si myslí, že je správné, když je někdo s dostatkem drzosti a zbabělosti schopný vlézt do synagogy a zničit některé z pilířů judaismu. Je to trestuhodné a co víc – oni takové lidi velebí a vychvalují, dokonce z nich dělají mučedníky.
 
Stojím si za tím, že média otevírají cestu dalšímu Holokaustu. To média jsou důvod, proč se vášnivý antisemitismus šíří do celého světa. Prezentují jejich [palestinský] pohled na věc přesně tak, jak to chtějí.
 
{youtube}HQ0DSJSZ1zo{/youtube}
 
Je zajímavé, jak média milovala Izrael a naši část příběhu, když jsme byli těmi slabšími. Teď už nejsme slabší, teď máme schopnost, vojenskou sílu i statečnost, abychom bránili sebe, své lidi a své právo na existenci. Oni nás za to zatratili, odsoudili nás za to.
 
Jak jsem řekl, truchlím nad ztrátami životů na obou stranách. Tak jako truchlím pro židovské dítě, které musí pravidelně utíkat do protiraketového krytu ze strachu z raketových útoků, tak truchlím i pro palestinské dítě, které roste do světa terorismu, které je od svého narození učeno nenávidět – propagandou a médii, jež jsou jí plná. Je hrozné, jak se z něj stává nástroj džihádu a mučednictví.
 
Kola nenávisti dusí a dohání k šílenství. A mainstreamová média stále vystavují svou pravou tvář na světlo. A organizace jako Amnesty International, které o sobě říkají, že bojují za lidská práva, budou pořád předkládat svůj zkreslený pohled a pořád tu budeme my, kteří se snažíme připomenout, jaké nesmysly hlásají a kteří se snažíme ukázat realitu. Ukázat na opravdová čísla obětí a na to, že Hamas je jedním z těch, který je hlásí.  Oni dělají přesně to, co celou dobu zamýšleli: hrají si se všemi, hrají si s médii. A média to milují, protože média milují, když mohou prodávat strach. Milují, když mohou prodávat nenávist. Vydělávají na tom. Je to byznys. Je z toho dobrý příběh. Dělají to pro sebe. V ničem, co dělají, není nic altruistického.
 
Disturbed jsou sice od roku 2011 neaktivní, protože prý mají momentálně jiné zájmy, ale všichni čtyři členové se shodují, že by se časem chtěli ke kapele vrátit.

Celý rozhovor se zpěvákem můžete najít zde: 
 
{youtube}zHFiLQtLPfk{/youtube}

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.