08.01.2015 13:00

Spekulace o nahrávání nového alba Metallicy vrcholí

Již delší dobu se médii proslýchá stále nepotvrzená zpráva o nové desce kultovních trash metalistů Metallica. Přinášíme vám shrnutí aktuálně dostupných informací o této novince, jejíž oficiální přiznání zajisté potěší veškeré příznivce tvrdší hudby.


Metallica během svého loňského turné By Request vystoupila mimo jiné i v Praze jakožto hvězda festivalu Aerodrome. Každý ze třiceti koncertů, které v rámci tour proběhly, měl symbolicky svůj vlastní seznam skladeb sestavený fanoušky. Své místo na setlistu všech vystoupení však zastávala nová píseň Lords Of Summer, která byla prvním větším náznakem o možném vzniku dalšího alba kapely.


Dále proběhlo několik rozhovorů se členy skupiny, přičemž někteří z nich opět přiživili naději na brzké vydání nové desky. Basák Robert Trujillo potvrdil, že se pracuje na nových hudebních materiálech. Současně ale připomenul, že tomu není tak dávno, kdy vůbec poprvé spatřil světlo světa film Through The Never (2013), který tvorbu další studiovky značně zbrzdil. Do toho pak vstoupilo výše zmíněné koncertování, které opět zamezovalo soustředění se na psaní textů či skládání melodií.

 

Čtěte také: Metallica se chystá do Evropy, zajet můžete třeba do Německa


Oproti tomu se bubeník Lars Ulrich nechal slyšet, že je sám o sobě přesvědčen o téměř devadesátiprocentní kompletnosti nových skladeb, jen je potřeba všechny nápady skupiny řádně uspořádat a dát dohromady. V podstatě totéž pak potvrdil frontman James Hetfield.


Poslední album kapela předvedla veřejnosti v roce 2008. To neslo název Death Magnetic. O tři roky déle vyšla nahrávka Lulu, která je dvojalbem Metallicy za spolupráce s Lou Reedem. Od té doby celosvětový fanclub skupiny netrpělivě čeká. Nejnovější zprávou je informace o znovu zpracování desek Kill 'Em All (1983) a Ride the Lightning (1984).


Ačkoli toho zatím o nové nahrávce není mnoho známo, jisté je, že se letos dočkáme alespoň koncertní šňůry, která nemine naše západní a jižní sousedy.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.