17.11.2013 13:10

Heavy rockoví Orchid vydávají album The Zodiac Sessions

Heavy rocková banda ze San Franciska Orchid vydala v pátek 15.listopadu kompilační album The Zodiac Sessions, které shrnuje počátky jejich kariéry.

 Ačkoliv by se dalo tvrdit, že doba počátků heavy metalu je už nějaký ten pátek pryč, mladá americká formace Orchid se rozhodla přesvědčit svět o opaku. Ačkoliv byli založeni v roce 2006, jejich tvorba míří zpět do sedmdesátkového psychedelického heavy rocku. Aby také ne, když je kapela pojmenována po známé skladbě velkých vzorů, jejichž vliv je cítit doslova z každého riffu. Řeč je samozřejmě o průkopnících tohoto žánru, Black Sabbath.

V roce 2009 Orchid debutovali EP Through the Devil’s Doorway, na které o dva roky později navázali premiérovým albem Capricorn.

Čtěte také: 

Věci pak začaly rychle nabírat obrátky. Vydání alba způsobilo v hudebních kruzích velký poprask a bandu si vzala pod křídla společnost Nuclear Blast, která rozhodně nechtěla, aby zůstali spát na vavřínech. Vydání druhého alba The Mouths of Madness, které bylo vydáno v dubnu 2013, předcházely ještě dvě EP, Heretic a Wizard of War.

The Mouths of Madness se v Německu umístilo na osmnácté příčce, což dostalo kapelu na velké turné po Evropě, které v tuto chvíli objíždí po boku Blue Pills a Scorpion Child.

Kompilace The Zodiac Sessions byla vydána v průběhu turné, aby kapela mohla nabídnout fanouškům starší věci v maximální možné kvalitě. Třináctitracková záležitost v sobě zahrnuje první demo Through the Devil’s Doorway a dlouho hrající desku Capricorn. Vzhledem k tomu, že Orchid jsou ve své podstatě resuscitovanou vintage záležitostí, The Zodiac Sessions vychází také na vinylu. Logicky jsou v balení skladby rozděleny do dvou desek, EP je desetipalcové a LP dvanáctipalcové.

 

 

Pokud srovnáme obě původní nahrávky s The Zodiac Sessions, je vidět, že se úprava týká hlavně technické stránky věci. Klasické písně byly přetočeny tak, aby splňovaly nejvyšší možné soudobé standardy. Album již není dělané na koleni, ale dopřálo si špičkového masteringu ve špičkových studiích. Pro někoho možná škoda, protože se ze skladeb vytrácí dynamika a vintage nádech, který stylizoval kapelu do doby téměř čtyřicet let minulé. Tomuto začarovanému kruhu se ale dnes málokdo vyhne a většinou se stejně v konečném důsledku přizpůsobí trendu.   

Orchid - The Zodiac Sessions

Přebal alba The Zodiac Sessions

Datum vydání: 15.listopadu 2013
Vydavatel:
Nuclear Blast
Délka alba:
01:04:57

Seznam skladeb:

1. Eyes Behind The Wall
2. Capricorn
3. Black Funeral
4. Masters Of It All
5. Down Into The Earth
6. He Who Walks Alone
7. Cosmonaut Of Three
8. Electric Father
9. Albatross
10. Into The Sun
11. Eastern Woman
12. Son Of Misery
13. No One Makes A Sound

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.