29.07.2015 13:00

Identita nového bubeníka Slipknotů potvrzena

Bubeníkem, který v minulém roce nastoupil na post Joeyho Jordisona, je již oficiálně Jay Weinberg. Přestože je to už nějakou dobu všem známé veřejné tajemství, Corey Taylor prozradil, proč jeho jméno tak dlouho uchovávali v tajnosti.

Po tajuplném odloučení Joeyho Jordisona od Slipknotů v roce 2013 (Pozn.: Připomeňme, že na předcházející Nový rok se Joey vyjádřil na svém Facebooku, že kapelu neopustil a že je ze šířících se zpráv šokován.) se kapela rozhodla dále mlžit. Přestože s nimi již od minulého roku hraje kromě Jaye Weinberga také nový basák Alessandro Venturella, obě jejich jména se Slipknoti snažili dlouho tajit. Nakonec to nevyšlo.

A tak frontman Corey Taylor začal mluvit o důvodech tohoto utajování: „Všichni to ví, ale prostě jsme to nechali být. Všichni chtěli vědět, co je ten novej [bubeník] zač, přitom o to vůbec nešlo. To není pointa. Poslouchejte nás. Není to o něm, ale o nás. Není to o nějakým konkrétním člověku. Proto jsme to tak dlouho tajili." Potom pokračoval: „Dali jsme slovo muzice a přestal to být problém. Bylo super vidět, jak se to vyvinulo. Lidem to začalo být jedno. Vždyť je jedno, kdo konkrétní to je. Je to pořád Slipknot. Taky to bylo z respektu k Joeymu. Rozešli jsme se z určitých důvodů, a ty lidi nemusej znát."

Jay Weinberg je synem bubeníka, který hraje s Brucem Springsteenem, a byl to právě jeho otec, který ho přivedl ke Slipknotům. Údajně Jaye na jejich koncerty vodil už od jeho 10 let, díky čemuž se z něj stal jejich velký fanoušek. Proto je také Jay skoro o 20 let mladší než zbytek skupiny. Alessandro Venturella, basák a bývalý bedňák, který se ke kapele přidal také minulý rok a jehož identita byla také dlouho uchovávána v tajnosti, v minulosti hrál například s kapelami Cry for Silence nebo Krokodil.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.