Dle prvních zpráv se na palubě ruského stroje vyskytovalo 92 pasažérů včetně osmičlenné posádky, z toho 9 byli novináři. Většinu cestujících tak tvořil soubor sboru Alexandrovci. Podle nepotvrzených zpráv nikdo z cestujících nepřežil. V letadle byli téměř všichni členové pěvecké části Alexandrovova armádního souboru písní a tanců s výjimkou tří sólistů. Na palubě cestoval i generál Valerij Chalilov, který Alexandrovce vedl od května. Podle agentury TASS měl v současné době soubor 186 členů, včetně devíti sólistů a 64 zpěváků v mužském sboru, 38 členů orchestru a 35 tanečníků a tanečnic. Zatím nejpravděpodobnější přičinou katastrofy se jeví technická závada.
Kořeny vzniku Alexandrovců sahají až k roku 1928, kdy se 12. října poprvé představili veřejnosti. Tehdy ještě s názvem Soubor rudoarmějské písně zazpívalo pouze 12 mužů - osm zpěváků, dva tanečníci, harmonikář a recitátor. Soubor založil hudební skladatel, dirigent, sbormistr a pedagog Alexandr Vasilijevič Alexandrov, mimo jiné i autor současné ruské státní hymny. Vedl jej až do své smrti v roce 1946 a na jeho počest od té doby soubor nese jeho jméno.
Dnes jsou známi po celém světě, hrají před vyprodanými sály, neboť takový soubor nemá ve světě obdoby. Po rozpadu Sovětského svazu hráli i před papežem Janem Pavlem II., zúčastnili se soutěže Eurovize, festivalu v San Remu a hráli i se známou finskou kapelou Leningrad Cowboys.
Ve svém repertoáru mají mimo jiné i svou verzi písně z Oscarem oceněné „Bondovky" Skyfall, kterou proslavila zpěvačka Adele či ústřední skledbu skupiny Beatles z filmu Hon na ponorku.
Alexandrovci svojí taneční i hudební show ohromovali celý svět, vystupovali i často v České republice. Jenom v loňském roce uskutečnili v České republice devět vyprodaných koncertů. Soubor měl vystoupit v Praze a v jiných českých městech opět v květnu příštího roku.