03.03.2020 11:15

Nová deska Lamb of God se blíží

Lamb of God k albu chystají turné. Do Česka se s ním však nevypraví. Lamb of God k albu chystají turné. Do Česka se s ním však nevypraví. Zdroj: oficiální facebookové stránky Lamb of God

Heavymetalová kapela Lamb of God po pěti letech od poslední studiové desky hlásí příchod jubilejní desáté řadovky. 

Americká metalová kapela Lamb of God, která se po jistý čas jmenovala Burn the Priest, brázdí pódia s dvěma přestávkami už šestadvacet let. Za tu dobu tato pětice vydala spoustu materiálu a v letošním roce svoji diskografii obohatí o další kousek. Kapela s novými písněmi přišla po pěti letech od poslední desky VII: Sturm und Drang.

Eponymní desáté studiové album vyjde 8. května a nabídne celkem deset skladeb. Desku zdobí i dva hosté, v písni Poison Dream se s frontmanem a zpěvákem Randym Blythem střídá Jamey Jasta (Hatebreed, Kingdom of Sorrow) a v Routes hostuje Chuck Billy (Testament). Produkci zaštítil Josh Wilbur (Korn, Megadeth, Gojira, Trivium). Album vyjde přes labely Epic Records a Nuclear Blast. Lamb of God na desku lákají ochutnávkou z alba, singlem Checkmate.

 

 

Nadcházející album je první deskou, na které už nepracoval bubeník a jeden ze zakládajících členů Chris Adler, který v loňském roce z kapely odešel.

Lídr skupiny Randy Blythe pro magazín Kerrang! prozradil, že je nová deska Lamb of God politická. Není ale o americkém prezidentovi Donaldu Trumpovi. Album se soustředí na světovou politiku v obecném měřítku. „Nemohu psát o Trumpovi a jeho vládě, protože se velmi rychle mění. A když se podíváte na Spojené království a Brexit, tam se taky všechno rychle vyvíjí, takže by bylo zbytečné psát o jednom konkrétním politickém tématu. Chtěl jsem se zaměřit na širší pohled na naši společnost,“ říká o textech zpěvák.

Lamb of God k desce chystají turné, na které plánují vyjet už příští měsíc. Na konci března startuje evropská šňůra po boku kapel Kreator a Power Trip, která skončí o měsíc později. Kapela se v Česku nezastaví, nejbližší koncertní zastávky jsou v Německu a Polsku. Začátkem června s novinkovým albem navštíví svoji rodnou půdu, kde s ním budou s přestávkami koncertovat až do listopadu a na pódiu se vystřídají se skupinami Megadeth, Trivium a In Flames.

Lamb of God - tracklist

Memento Mori, Checkmate, Gears, Reality Bath, New Colossal Hate, Resurrection Man, Poison Dream feat. Jamey Jasta, Routes feat. Chuck Billy, Bloodshot Eyes, On the Hook

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.