04.07.2015 7:50

Brněnské Rondo navštíví Robert Plant

Robert Plant & Sensational Space Shifters Robert Plant & Sensational Space Shifters Zdroj: pblcty.com

Jen málokomu se při vyřčení jména Robert Plant nevybaví legendární kapela Led Zeppelin. Hlas Roberta Planta je jakési poznávací znamení, a ačkoli kapela už není aktivní (nepočítaje krátké znovuzrození v roce 2007 a jejich slavnostní koncert v Londýně), Robert Plant je stále pln hudebního entuziasmu a koncertuje nyní s kapelou The Sensational Space Shifters.

Skupina je složena z některých bývalých členů Strange Sensation, která s Robertem Plantem hrávala jako doprovodná kapela v letech 2001 až 2007. Mezi ně patří dvojice kytaristů Justin Adams a Lian „Skin“ Tyson, John Baggott hrající na klávesy a baskytarista Billy Fuller. Se skupinou Strange Sensation natočil rovněž dvě alba, konkrétně Dreamland (2002) a Mighty ReArranger (2005), která vzbudila příznivé ohlasy a dohromady získala čtyři nominace Grammy.  

Jako Sensational Space Shifters se kapela poprvé ukázala světu v roce 2012, kdy se k bývalým hráčům Strange Sensation připojil bubeník Dave Smith a Juldeh Camara, který celé uskupení zosobňuje hrou na jednostrunné housle riti, na které jej učil hrát jeho slepý otec.

Sledujte rock na Facebooku:
 

Kdo by však čekal napodobeninu starých „Zeppelinů“, ten je na omylu. Kapela se hitům od této legendy nevyhýbá, rozhodně se však jimi nenechá omezovat. Předesílají to už rozličné hudebnické zkušenosti jednotlivých členů, zahrnující pestrou škálu různých stylů - trip hop, blues, jazz, hard rock, britpop, folk…  A tak tato formace přináší mnohem větší paletu stylů a neotřelých aranží. Skupina Sensational Space Shifters dává do hudby svěží nádech, který může zaujmout i jedince s oblibou v alternativnějších hudebních vodách. Není to zkrátka záležitost pro zaryté rockery, co doma opečovávají sbírku vinylů a vzpomínají na starý dobrý rock’n‘roll.

 

 

Tohle energické složení obsahující mnoho hudebního umu a neotřelosti v čele s nositelem Řádu britského impéria vystoupí již 23. července v Hale Rondo v Brně. Ceny vstupenek se pohybují v rozmezí od 990 do 1390 korun.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.