12.04.2015 1:00

Festival Prague Proms představí jedinečnou laserovou show

Střet umění a tech­no­lo­gií v mno­ha ce­na­mi ověnčené show Vi­deo Ga­mes Li­veTM přináší živou hud­bu z nej­po­pulárnějších her všech dob. První a světově nejúspěšnější videoherní koncertní tour se uskutečnila v roce 2002, dnes má na svém kontě více než 250 show v 25 zemích světa. Poprvé se s ní mohou diváci setkat i v Česku v rámci festivalu Prague Proms.

Letošní 11. ročník festivalu Prague Proms nabídne program také pro mladé diváky. Dne 23. června přinese Forum Karlín živé provedení hudby z nejpopulárnějších počítačových her pod názvem VIDEO GAMES LIVE. Jde o spojení moderních technologií s klasickým symfonickým orchestrem v audiovizuální laserové show spojenou s interaktivní zábavu s velkolepou vizualizací, jakou jen videohry mohou poskytnout. Technicky dokonalá synchronizace s videoprojekcí, unikátní zvukové efekty - to vše si získává při živém koncertním provedení uznání nejen znalých hráčů, ale i her neznalého publika. Po koncertě se budete moci osobně setkat se samotnými tvůrci, aktéry, se skladateli nebo sound-designery.

Sledujte jazz a blues na Facebooku:
 

Show uvede světově proslulá superstar herního průmyslu Tommy Tallarico. „Baví mě spojovat kultury starší a nové generace, je to střet technologií i umění," uvedl na tiskové konferenci Tallarico. Český národní symfonický orchestr, který koncert pořádá, jej oslovil na základě zkušeností s nahráváním hudby k počítačovým hrám. „Jen v našem hostivařském studiu ročně vznikají až 4 projekty ke hrám, máme zakázky z USA i Jižní Koreji," vysvětlil Jan Vítek, hudebník vyhledávaného tělesa, které letos doprovázelo i Ennia Morriconeho na světovém turné. „Oslovili jsme pana Tallarica, který překračuje žánry a stejně jako my chce přiblížit symfonickou hudbu mladým divákům," dodal Vítek.

 

 

 

Tvůrci pražského koncertu dokonce vyzvali diváky, aby přišli v kostýmech svých oblíbených postav z počítačových her s tím, že je sólisté společně s publikem vyhodnotí a vyhlásí nejlepší masku večera. Tallarico rovněž poznamenal, že na rozdíl od jiných hudebních projekcí nebude fanouškům bránit, aby si koncert natáčeli na telefon. „Máme na youtube a sociálních sítích tisíce videí a chci, aby se k nim přidaly také záběry z Prahy," uzavřel Tallarico. Show je zapsána v Guinessově knize rekordů jako největší herní koncert na světě (více než 100 000 návštěvníků v Číně). Video Games Live neustává v překračování hranic a každý rok zcela novým programem baví diváky po celém světě, jedinečnou premiéru tady u nás by si rozhodně neměli nechat ujít jak fanoušci klasického orchestru, tak příznivci počítačových her.

Média

Final Fantasy 2 - Video Games Live youtube.com

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.