02.07.2015 9:15

Temperamentní Rosario Smowing rozproudí Jazz Dock

Rosario Smowing Rosario Smowing Foto: oficiální stránky Rosario Smowing/www.rosaliosmowing.org

Tolik očekáváná tepla se v polovině července ještě přiostří. Do Česka totiž zavítá osmičlenná skupina známá jako Rasario Smowing, která nenechá nikoho chladným. Ohnivý Argentinci předvedou směsici stylů, které okoření vlastními originálními prvky.

Ne nadarmo si skupina sama říká "rockbigband". Jeho vznikem na konci minulého století, což je dnes již neuvěřitelných šestnáct let, se obnovila tradice taneční hudby 40., 50. a 60. let ve stylu "Swing Argentino" zkombinovaná spolu s dalšími žánry, jako ska, tango a rockabilly. Vše to začalo vydáním jejich prvního dema v roce 2000, s nímž začali objíždět malé koncerty a festivaly v okolí jejich města. Po třech letech inovativních a úspěšných vystoupeních přišlo na řadu jejich první skutečné CD nazvané "Volume 1". Za ústřední postavu a frontmana se považuje trumpetista a zpěvák Diego Javier Casanova, autor textů a celkové tváře kapely. Z malých festivalových podií se postupem času začali objevovat na vetších, ve městech jako Buenos Aires a Córdoba. V tu samou chvíli začali z před-produkcí písní na jejich další album, na kterém spolupracovali s UMI (Unie nezávislých autorů) a jejich kariéra mimo jejich rodné město a Argentinu se začala pomalu ale jistě rozjíždět.

 

 

Dalším mezníkem v jejich kariéře bylo vydání jejich desky v roce 2011, které zahrnovalo jak nové písně, tak i staré a nevydané skladby. O rok později byli přizváni do neměckého Hannoveru na festival "Masala Wordbeat Festival", který podpořil jejich cíl vyjet na první evropské turné. To se také nakonec uskutečnilo, po návštěvě Německa, Švédska a Španělska. Speciálně pro tato vystoupení je na evropský trh distribuováno jejich album “Volume 3 - Se Mueve”, které je během několika týdnu vyprodáno.

Sledujte jazz a blues na Facebooku:
 

Rok poté představili v hlavních argentinských městech svoji Special Edition se třemi nahranými disky a rozjela se na další turné po Evropě, ne však poslední. V roce 2014 vystoupili na mnoha významných hudebních festivalech jako Montreux Jazz Festival, Larz Fusion, Burg Herzberg. Na jejich čtvrté tour, v rámci něhož navštíví i naši zemi a to nejen v Praze, ale i v Brně a Černošicích, přijedou vyzbrojeni svoji nejčersvější deskou a prázdninouvou náladou roztančit všechno a všechny přítomné.

Média

Rosario Smowing - Carta de un señor a otro www.youtube.com

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.