16.02.2015 13:00

Reduta představuje další ročník Czech Jazz Contestu

Reduta Jazz Club, legendární pražský hudební podnik, ve kterém i letos proběhne další ročník hudebního klání jazzových sólistů i skupin do třiceti let. Czech jazz Contest 2015, letos již čtvrtý ročník soutěže, pořádané pod záštitou Euroconcertu s.r.o., nabídne pro výherce nejen peněžitou výhru, ale i možnost zúčastnit se sedmatřicátého ročníku International Jazz festival Praha.

Lákavá suma ve výši 1000 euro čeká na hlavního vítěze, avšak ani další talentovaní umělci nepřijdou zkrátka. První tři nejlepší získávají samostatný večerní koncert v Redutě, vyhlašovat se bude i divácká cena a na každého zúčastněného čeká slevový poukaz na zboží Music City. Pokud máte i vy podobné umělecké ambice a chystáte se do této soutěže přihlasit, pro letošní ročník máte smůlu. Přihlášku spolu s MP3 nahrávkou bylo možné odeslat do konce ledna. Letošní ročník však může být brán jako inspirace a dodání odvahy do let dalších. Někteří z výherců a finalistů minulých ročníků, jako je Pitch Bender s frontmankou Simonou Fehérovou, Jan Fečo Quartet, Quattro Formaggi, polští Biotone a další, rádi zasedají do porotcovských křesel, aby ohodnotili své mladší následovníky.

Sledujte jazz a blues na Facebooku:
 

Pravidla jsou každý rok podobná a jasná: soutěže se nesmí zúčastnit nikdo z vítězných kapel předchozích ročníků, do soutěže se mohou přihlásit lidé mladší třiceti let bez ohledu na zemi, ve které žijí nebo ze které pocházejí. Porota ze zaslaných nahrávek vybere semifinalisty, které vyzve k účasti na semifinálových kolech, jež začnou 24. února a po třech semifinálových kolech vyvrcholí 28. března 2015 finálovým večerem a vylášením těch nejlepších.

V průběhu soutěže se mohou vyhlásit mimořádné ceny, jako nejlepší sólista, nejlepší původní kompozice či nejlepší aranžmá. Cílem akce je zveřejnit mladé české jazzové talenty formující se převážně na uměleckých školách a na konzervatořích a přiblížit prostřednictvím toho jazz širší veřejnosti a rozsáhlejšímu diváckému publiku. Na výherce soutěže se můžeme těšit v programu klubu Reduta a na absolutního vítěze na již zmíněném 37th iNTERNATIONAL JAZZ FESTIVALu v Praze. Přijďte podpořit mladé talenty i vy, program naleznete na webových stránkách klubu Reduta.

Média

Czech Jazz Contest 2013, Jan Steinsdörfer Trio Sony Solar, youtube.com

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.