Bersarin Quartett tvoří ve skutečnosti jeden člověk – pod touto maskou se schovává německý hudebník Thomas Bücker. Je spojován s inovativními postupy v oblasti elektronické hudby, podílel se například na pozoruhodných remixech skladeb zpěvačky Björk. Jeho oblast zájmů se pohybuje od downtempa přes breakbeat.
Čtěte také: Soutěžte o 2x2 lístky na koncert Roberta Glaspera
V současnosti Thomas Bücker ovšem pracuje na již zmíněném projektu Bersarin Quartett, v němž kouzlí s atmosférou fúze ambientu, filmových soundtracků a klasické hudby – to vše za pomoci svého laptopu. Utáhnout tak celý koncertní setlist už vyžaduje určitou dávku smělosti a připravenosti, kterou tento ambiciózní umělec ale jistě má. Do Prahy přijede se svou teprve druhou deskou Bersarin Quarttetu, nazvanou skromně II., jež vyšla právě u německého vydavatelství Denovali Records, které k nám již dříve vyslalo své umělce jako Hidden Orchestra nebo The Alvaret Ensemble.
Druhou kapelou večera je původně dvojčlenné uskupení Piano Interrupted. To staví svůj nejnovější experiment, na základě loňské desky The Unified Field, na melodických klavírních linkách, které se prolínají s elektronikou. Ta ovšem nezní v tomto spojení nijak násilně, naopak velice citlivě se obepíná kolem akustického zvuku, a je až překvapivé, jak přirozeně se tato fúze britskému klavíristovi Tomovi Hodgovi a francouzskému producentovi Franzovi Kirmannovi povedla. Svou roli v tom jistě hrají i nápadité aranže a postupy, které pro druhou desku připravil za mixážním pultem zvukový kouzelník Nils Frahm.
Koncertní verzi této post-klasicky hudební kapely tvoří dále Eric Young na perkuse, Greg Hall na cello a Tim Fairhall na basu. Právě příklon k vážné hudbě je změnou oproti předchozímu albu z roku 2012, kdy se Piano Interrupted pohybovalo na pomezí hned několika žánrů – post rocku, jazzu, ambientu a právě i vážné hudby. Ta nakonec převládla a fúze je tak dnes v mnohem čistší formě než dříve, což je pozoruhodný vývoj. Určitě se bude na co těšit.