19.11.2013 17:00

Gary Lucas v prosinci vystoupí v Jazz Docku s nevšední sestavou

Americký hudebník s českými kořeny se u nás vyskytuje poměrně často. Tentokrát zavítá do pražského klubu Jazz Dock, kde 14. prosince vystoupí nejen sólo, ale i s připravenou sestavou nazvanou The Ghosts of Prague.

Kytaristu Garyho Lucase mohou hudební fajnšmekři dnes znát nejen jako dlouholetého spoluhráče skladatele a malíře Kapitána Beefhearta, ale i jako velice schopného experimentátora, jenž se nebojí hrát s velkými hvězdami a zároveň neváhá třeba zajít do malého a neznámého klubu a využít tak příležitosti zahrát si s místními umělci.

Čtěte také: Gary Lucas vydává nové album inspirované filmovou hudbou

Lucas zkrátka rád zkoumá všechny možnosti, které mu život přivede do cesty, což už se v jeho tvorbě projevilo na více než dvaceti nahrávkách. Ještě tedy ani neodezněl zážitek z jeho loňského koncertu na festivalu Alternativa, kde předvedl úžasný sólový koncert (s občasným hostováním klávesisty Michala Nejtka), při němž upoutal svým citem pro blues, rock, jazz a další styly, jejichž fúzí a improvizací dokázal, že stejně jako Beefheartův spoluhráč Frank Zappa umí i on kombinovat nápaditě to nejzajímavější z každého hudebního žánru.

 

 

Letos již stihl vydat nové album, které pojmenoval Cinefantastique, na němž pojal za myšlenku předělat různé slavné filmové melodie podle svého uměleckého vnímání. Nyní ovšem přijíždí do Prahy potvrdit pro něj typickou hudební hyperaktivitu koncertem, ke kterému přizval české spoluhráče Ondřeje Smeykala (didgeridoo, perkuse), Richarda Madera (kytara) a Aleše Vejnara (klávesy převážně analogového druhu). Svoji účast přislíbilo více lidí, sám Gary Lucas bude mít za svého kumpána v kapele britského zpěváka Pata Fulgoniho. Tato prazvláštní sestava dostala navíc své jméno – The Ghosts of Prague.

 

Sledujte jazz a blues na Facebooku:
 

 

Spolu s ní tedy vystoupí tento extravagantní umělec již 14. prosince v Jazz Docku, kde od deseti hodin večer zahraje nejprve sám a později se k němu připojí již zmíněná sestava. Vstupné na stání činí 190 korun, k sezení poté 290 korun. Koncerty Garyho Lucase mají vždy správný říz, a proto je se důvod těšit, co si opět pro pražské publikum připravil.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.