20.11.2013 17:00

Dark Tranquillity a Death Angel spojí síly a představí se v klubu Futurum

Dark Tranquillity a Death Angel mají venku zbrusu nová studiová alba a vyrazili nezávisle na sobě na podzimní turné napříč Evropou. V pražském klubu Futurum se 27. listopadu obě turné střetnou a fanoušci se tak mohou těšit na pořádnou metalovou nálož. Dark tranquillity s sebou přivezou gothickou Tristaniu, Death Angel zase kapely Dew-Scented, Adimiron a Extrema.

Headlinerem této akce, která téměř hraničí s označením menšího klubového festivalu, budou Švédové Dark Tranquillity, kteří jsou právem považováni za jedny ze zakladatelů melodického death metalu. V květnu tohoto roku vydali jubilejní desátou desku nazvanou Construct, na kterém se hudebně vydali opět trochu jiným směrem. Novinka je temnější, melodičtější i tvrdší, ale s jasně rozpoznatelným rukopisem Dark Tranquillity.

Na otázku, zda měla kapela před vstupem do studia jasně stanovený plán, jakým směrem se bude novinka odebírat, kytarista Niklas Sundin pro časopis Louder Than Hell řekl: „Nikdy jsme žádný definovaný plán neměli. Většinou začínáme psát songy, aniž bychom přesně věděli, kam nás hudba zavede. Pokaždé, když jsme se rozhodovali, zda se příští album bude ubírat určitým směrem, to skončilo přesně naopak, ha ha! Tentokrát jsme si však všichni byli jistí, že musíme udělat něco jiného, abychom našli motivaci, vůbec nějaké album udělat. Je to velmi podobná situace jako před Projector (1999), kde jsme se buď mohli rozpadnout, nebo udělat něco nového a poté, co jsme si tohle uvědomili, jsme vlastně uspěli v našem znovunalezení.

Čtěte také: Odkaz Chucka Schuldinera ožil v roxy v podobě Death

Druhou hvězdou večera bude trashmetalová ikona Death Angel, která začínala s velikány žánru jako je Metallica, Slayer či Megadeth a která se po svém rozpadu v 90. letech dala v roce 2001 znovu dohromady, aby zpět dobyla trashmetalová srdce fanoušků. Stejně jako Dark Tranquillity i Death Angel v Praze představí nové album, které dostalo název The Dream Calls For Blood. Z nové nahrávky opět čpí lehkost, hitovost a hlavně pohoda, ve které se momentálně tato thrashová legenda nalézá.

 

 

Jako další se během večera představí gothic metaloví průkopníci z 90. let, norká kapela Tristania, která započala svou novou éru s novou vokalistkou Mariangelou Demurtas. Také Tristania se pro aktuální turné vybavila novou desku, která pojala jméno Darkest White.

Dalšími kapelami jsou němečtí thrasheři Dew-Scented, italští progresivci Adimiron a taktéž italští thrasheři Extrema.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.