12.01.2012 9:00

Black Stone Raiders představí Praze propojení mnoha žánrů

Jean-Paul Bourelly je částí  silné trojice Black Stone Raiders Jean-Paul Bourelly je částí silné trojice Black Stone Raiders myspace.com

Začátek roku se ponese v bluesových a jazzových tónech. V únoru se představí hned dvě hvězdy v rámci série Prague International Blue Night. Na začátku zimního měsíce vystoupí skupina Black Stone Raiders a na konci února Joe Bonamassa.

Uznávaná americká trojice hudebníků Black Stone Raiders propojuje ve své hudbě nespočet žánrů. Jejich vystoupení bývají nabitá energií a během nich předvádějí inovativní přístup k uchopení jazzových a bluesových melodií, ke kterým připojují africké, karibské i neworleanské vlivy.

Formace je uskupena z významných hudebníků. Multižánrový basista Darryl Jones je spoluhráčem Rolling Stones, se kterými nahrál album Voodoo Lounge a odehrál s nimi i turné. S Milesem Davisem nahrál dvě studiová alba a často s ním vystupoval. Mezi další Jonesovi spoluhráče patří Herbie Hancock nebo John Scofield. Jako host si také zahrál po boku Stinga, Erica Claptona nebo Cher.Druhým velikánem kapely je kytarista a zpěvák Jean-Paul Bourelly. Stejně jako Jones, který je jeho velkým přítelem, hrával s Milesem Davisem. Díky svému hudebnímu rukopisu je často označován jako nástupce Jimiho Hendrixe. Bourelly si také zahrál ve filmu The Cotton Club, který vypráví o známém harlemském jazzovém klubu. V České republice vystoupil Bourelly již v roce 2005 s funkovým projektem Vibe Music. Black Stone Raiders hrají většinou jeho autorské skladby.

Will Calhoun pochází z hudební rodiny a už v dětství se seznámil s nejrůznějšími styly, ke kterým dodnes inklinuje. Byl již několikrát vyhlášen nejlepším bubeníkem. Člen kapely Living Colour, který často navštěvuje Českou republiku, je držitelem dvou cen Grammy. Během kariéry spolupracoval s B. B. Kingem nebo s Public Enemy.

Projekt Black Stone Raiders vznikl na základě podobného hudebního vkusu hráčů tří hvězd světového formátu. Název Black Stone Raiders je odvozen od chicagského gangu Black Storm Rangers, vysvětlil Darryl Jones. Však má několik dalších významů. Black je známkou černé hudby, kterou hrají, a stone má jasnou návaznost na kapelu Rolling Stones.

Black Stone Raiders vystoupí ve čtvrtek 9. února 2012 od 21 hodin v pražském Lucerna Music Baru. Vstupenky jsou k dostání v předprodejních sítích za 350 korun.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.