06.09.2013 7:00

Pardubice přivítají příští rok Deep Purple Doporučeno

Legendární hard rocková skupina Deep Purple prodlužuje svoje evropské turné, v důsledku čehož budou mít posluchači v České republice po letošním srpnovém koncertě ve Slavkově brzy další příležitost vidět ji v akci.

 

Repertoár Deep Purple je nyní navíc obohacen o skladby z letošního nového alba Now What!? (recenzi si můžete přečíst zde), které je tak v pořadí devatenáctým studiovým diskem. Kapela si již dlouhá léta pochvaluje atmosféru při českých koncertech a s oblibou se sem vrací, nejinak tomu bude i 14. února v Pardubicích, kde vystoupí v tamější ČEZ Aréně.

Čtěte také: Deep Purple: Minulost i současnost hardrockových pionýrů - 1. díl

Ačkoli je sestava od vzniku kapely v roce 1968 již dosti pozměněná, daří se jí pokračovat i v současnosti, i když je samozřejmě koncertní repertoár postaven především na starších skladbách. I přesto však skupina Deep Purple hledá svoji cestu i v současné nepřehledné hudební džungli, kterou představuje dnešní rockový svět.

Jak již bylo řečeno, v posledních letech prošla sestava Deep Purple několika změnami, stabilní pozici kytary v ní již od poloviny devadesátých let drží Američan Steve Morse, jenž si záhy získal i pravověrné fanoušky svého předchůdce a zároveň zakladatele Deep Purple Ritchieho Blackmora.

V roce 2002 opustil kapelu ze zdravotních důvodů klávesista Jon Lord, jenž také patří k zakládajícím členům Deep Purple. Nahradil ho rockový veterán Don Airey, se kterým již od té doby natočila skupina poslední tři desky – Bananas, Rapture of the Deep a aktuální Now What!?. Don Airey byl kapele doporučen právě Jonem Lordem, a i když v roce 2012 Lord podlehl následkům rakoviny, asi by se zaradoval, jakého vynikajícího nástupce si vybral, neboť Don Airey mu rozhodně nedělá ostudu. Naopak on a Steve Morse nakopli Deep Purple k modernějšímu přístupu hard rocku, a i když se jim ne vždy nové věci povedou, stále se jim daří držet typickou párplovskou linii.

 

 

Z trojlístků kapel, které patří mezi hard rockové a metalové pionýry - tedy Deep Purple, Led Zeppelin a Black Sabbath - fungují právě již jen Deep Purple, takže je zajímavé sledovat, kam tato kapela v dnešní době postupně směřuje.

Cena vstupenek na koncert činí v předprodeji 690 korun, po novém roce to bude o sto korun více, při koupi na místě se cena posune již na 990 korun. Tato cena je nicméně velice slušná v poměru cena/výkon, když vezmeme v potaz, že kapela si i nadále drží vysokou výkonnostní laťku i v aktuálním složení Ian Gillan – zpěv, Roger Glover – baskytara, Ian Paice – bicí, Don Airey – klávesové nástroje a Steve Morse – kytara.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.