03.02.2020 13:15

Severští Kvelertak zahrají v MeetFactory, přivezou nové album i řeckou posilu

Norská šestice obrušující ostré hrany metalové škatulky rock'n'rollovými postupy se vloni po tříleté pauze zavřela do studia. V pořadí čtvrté album s názvem “Splid” přijede miláček metalových legend i hudebních publicistů představit v půlce března v rámci svého evropského turné také českému publiku.

Od vydání jejich první eponymní desky uběhne letos bezmála dekáda. Za tu dobu stihli Kvelertak vstoupit do povědomí nejen zarytých fanoušků tradičního severského nářezu. Díky sebevědomé plavbě napříč metalovým rybníkem se totiž těší přízni daleko širšího publika. To ostatně rozšiřují pravidelným koncertováním po boku zkušenějších velikánů. Za pasem mají vystoupení před Foo Fighters, turné sjezdili se Slayer, Anthrax, Metallicou i Mastodon.

Právě se členem poslední formace, basákem a vokalistou Troyem Sandersem, nahráli a před pár týdny vypustili do světa mladší z dvojice doposud vydaných novinek, apokalyptickou “Crack of Doom”. A zatímco její klip potěší standardní náloží temnoty, plamenů i mytologických odkazů, starší, v prosinci vydaná skladba “Bråtebrann” riffy a velikášskými vokály jednoduše promění “black” na pompézní “heavy”. Není proto divu, že právě s jejich jménem se skloňuje naráz černá a rock'n'roll tak snadno.

 

 

Jedenáctistopé Splid pořízené v mystikou opředém Salemu pod taktovkou amerického producenta a kytaristy Kurta Ballou (Converge) si bude možné naživo poslechnout už 13. března v pražském klubu MeetFactory. Přestože Kvelertak nejsou na tuzemských pódiích žádnými nováčky (opakovaně je bylo možné slyšet například po boku Metallicy), poprvé od předloňského odchodu frontmana Erlenda Hjelvika se za mikrofonem představí jeho plnohodnotná náhrada, zpěvák Ivar Nikolaisen.

Společně s nimi se v roli předskokanů po šestileté pauze do Česka vrátí Planet of Zeus, jedno z nejskloňovanějších jmen svébytné řecké rockové scény, míchající heavy rock s prvky stoneru a dalších příbuzných žánrů.  

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.