27.10.2012 17:00

Zakladatel Nevermore, Jeff Loomis, přijede sólovat do Prahy

V sobotu 10. listopadu vystoupí v pražském klubu Nová Chmelnice americký kytarový mág Jeff Loomis, který dorazí do Čech představit zatím poslední album Plains of Oblivion. Spolu s Jeffem se představí ještě tři další zajímavé kapely včetně severské Vildhjarty. Co můžou návštěvnící dále očekávat?

Jako první rozhoupávači se s polu s tour-crew vezou američané Stealing Axion. Tato poměrně mladá kapela produkující jistou formu atmosférického djentu bude v Nové Chmelnici prezentovat svoje debutové album Moments. Na nahrávce zní album poměrně zajímavě, a tak nezbývá než čekat, jak se s tím kluci poperou naživo.

Ani následující kapely z djentového chlívečku neuhnou. Londýnští Monuments se budou snažit zaujmout svým progresivním metal groovem. A ani po nich houpání neustane, protože ke kormidlu se také dostane švédská Vildhjarta. Zasněný ambientní djent v podání skandinávské šestice si mělo české publikum možnost vychutnat už na vystoupení letošního ročníku Brutal Assaultu. Zda klubová prezentace skladeb z jediné desky Masstaden předčí festivalovou formu, můžeme zatím jen hádat.

 

 

Headlinerem tour je zakladádající ex-člen známé progmetalové ikony Nevermore, talentovaný Jeff Loomis. Rodák z amerického Wisconsinu, který to ve svých šestnácti letech zkusil u Megadeth, kde neuspěl kvůli svému mládí, začal svou sólovou kariéru v roce 2005. O tři roky později vydal album Zero Order Phase velmi dobře přijaté kritikou. Album bylo v recenzích vyzdvihováno především díky kreativním sólům, která naplno ukázala Loomisův talent.

Letos vydané album Plains of Oblivion, které přijede Jeff spolu se spoluhráči představit, se dokonce po vydání umístilo na druhé pozici žebříčku Billboard.com v kategorii Heatseekers a na šestnácté pozici v kategorii Hard Rock Albums.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.