01.07.2012 16:30

Basinfirefest: Závěr sobotního večera patřil těm nejtvrdším Doporučeno

Ve Spáleném Poříčí se ve dnech 29. června až 1. čevence koná jubilejní desátý ročník festivalu Basinfirefest. Prinášíme vám exkluzivní reportáž přímo z festivalu.

Sobotní ráno otevřela na hlavní stagei formace New Black Jack. Skupina, zčásti složená ze členů Motorbandu, se předvedla s tradičním heavy metalem. Na druhém pódiu rozťali ticho Septic People

Ani tentokrát nechyběla porce country music, tentokráte v podání ústeckých Dogmen. Kdo zaplesal, když kytarový mág (o polovinu mladší než zbytek ansámblu) začal vypalovat při soundchecku Downfall od pátečních Children of Bodom, nakonec protáhnul obličej. Childreni se nekonali, přesto jsme mohli slyšet například Smoke on the Water plynule přecházející do Montgomery. 

Čtěte také: Basinfirefest: Páteční peklo ani pivo nezmírnilo

Poslední spící vytáhla na nohy další z univerzálních nakopávaček, Jaksi Taksi. Fanoušci pochopili, že tohle střízliví nemají šanci ustát, tak začali roztáčet druhé (pro někoho již třetí) kolo pivních maratonů.

Příznivci Apocalypticy si zcela jistě přišli na své při vystoupení Inflagranti. Nastoupili okázale Vivaldiho třetí větou z Léta, nicméně následně hráli téměř vše, co se lidem líbí. Kromě zmíněné Apocalypticy nechyběla na seznamu ani Metallica nebo Nirvana. 

K tomuto výběru ostře kontrastovali Citron, kteří si jeli nekompromisně „to svoje“ a dali jasně najevo, že jsou stále plni života a energie a že mají stále mnoho co nabídnout i mladému publiku. Na druhé stagei chvíli poté vystoupila šenovská Salamandra. Podali, i přes vehementní snahu zvukaře vše potopit, excelentní výkon, jeli na plný plyn a publikum jim nadšení mohutně vracelo zpět. 

 

{youtube}FdD_1Cm9Pmk{/youtube}

 

Následně došlo k přesunu kapel. Chilská formace Thornafire se přesunula na hlavní stage a Blue Effect byli odkázáni vedle. Vůbec jim to ale nevadilo, hráli precizně, jako vždy. Na rukách Radima Hladíka viseli pohledem nejen ti, co zkoušeli v areálu soutěžit o kytaru. Na hlavním pódiu po další univerzální kapele, Sto zvířat, vystoupila česká gothic rocková legenda XIII. století, která tím uzavřela linii českých kapel na hlavním pódiu. 

Podívejte se také na fotogalerii ze sobotního dne

Nezaměnitelná image švédských Crashdiet jim zachránila mnohé. Drobné technické nedostatky se snadno zakryly za pódiovou prezentací, takže běžný posluchač nic neřešil a prostě pařil. Po nich však nastoupili technicky špičkoví Mercenary, kteří doslova zbourali prostor pod hlavní stageí svým melodickým death metalem.

 

 

Pozice hlavní kapely připadla německým Destruction a nutno říci, že oprávněně. Kdo si přišel poslechnout kvalitní klasický thrash, rozhodně neprohloupil. Přesto však chyběla na pódiu podobná energie jako v pátek tou dobou.

Večer na hlavním pódiu dlouho po půlnoci uzavřela francouzská formace Smash Hit Combo. Party ovšem ještě zdaleka nekončila, areál kempu utichl až kolem sedmé, kdy ulehli, či spíše odpadli, poslední pařmeni. V osm hodin jich ale už byla zase spousta na nohou, nechávajíce si natočit další rundu. 

Závěrečný díl reportáže: Pekelnou výheň ukončila ledová sprcha

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.