17.11.2021 20:41

Harlej v Karlíně pokořil další metu

Vskutku velkolepě pojali Harlej oslavu čtvrtstoletí existence. Pro její konání si vybrali zatím nejprestižnější adresu ve své historii, pražské Fórum Karlín. A dokázali ho bez problémů zaplnit.

 

Což bylo důležité, protože při takové příležitosti hraje velkou roli atmosféra. A v tomto směru se Harlej může tradičně na své příznivce spolehnout. Že večer bude patřit k výjimečným ukázalo už vystoupení žánrově spřízněných předskokanů Jaksi Taksi, kteří svým poprockem dostali publikum do patřičné nálady. Slavnostní set Harleje začal rekapitulačním videem, shrnujícím v pomocí fotek a vtipných titulků dosavadní pouť kvarteta nástrahami českého šoubyznysu. Potom už spustily první verše tradičního otvíráku Zfetovanej a rázem bylo jasné, že tady je vše jak má být.

 

Harlej už pro podobný prostor dávno dospěl, takže pod obří LED obrazovkou nepůsobil ztraceně, ale naopak ve svém živlu. Při přebíhání ze strany na stranu dokázali muzikanti využít celou velikost pódia a diváci v prvních řadách si je všechny užili do sytosti. Večer měl poměrně předvídatelnou dramaturgii, takže po pár ověřených hitech přišly na řadu první pecky z novinkového alba. Ovšem označovat rok a půl starou desku Smutku dávám sbohem za novinku je dost nepřesné a fanoušci mají naposloucháno. Když nastoupí hostující pěvec Dan Horyna, aby si s Harlejem střihnul jeden z největších šlágrů Vitacitu Já chci se ptát těch králů, přijde mi, že si publikum přeci jen vybere chvilku oddechu, jako by někteří z nich tento zásadní song vůbec neznali. 

To je ovšem jen malé škobrtnutí. Následuje totiž povedená vzpomínka na zesnulého Vláďu Šafránka. Ten si přes záznam se svými bývalými kumpány střihne další z milníků jejich bohaté kariéry, skladbu Toník a Vládík. Pak už se mejdan kalupem bez velkého zdržování žene do velkého finále. To tradičně obstará písnička Proč pocit mám, zakončená obligátním nekonečným chorálem. Kdo už někdy na Harleji byl, je mu jasné, že tohle není konec a následovat bude akustická chvilka s procítěnou Proměnou a odlehčenou Hárlej Krišna. To už se ale čas dvouhodinového setu opravdu nachýlil, zbývá převzít platinovou desku a celé to uzavřít obligátním Svařákem a Optimistickou tečkou.

Dlouhé čekání se vyplatilo. Fanoušci nezapomněli a s Harlejem odloženou oslavu rozjeli opravdu na nejvyšší obrátky. A protože život je o výzvách, nepřijde mi nepravděpodobné, že třicetiny se budou slavit v O2 Aréně.

Harlej: Zfetovanej, Balada o tom, jak si chlapec pod vlivem měkké drogy našel děvče s nízkým IQ, Malá nevěrná holka, Na prodej, Nejsem zklamanej, Vostuda, Tráva, Smutku dávám sbohem, Hodný holky zlý kluky chtěj, Já chci se ptát těch králů (Dan Horyna), Toník a Vládík, Až tady jednou nebudu, Královna noci, Kulisácká, Zemětřesení, Možná, Pověste ho vejš, Kapitán Morgan, Zrzi, zrzi, Z Kuby kiwi, Než to s náma půjde ke dnu, Přirození, Strážní andělé, Proč pocit mám, Proměna, Hárlej Krišna, Svařák, Optimistická

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.