07.09.2022 21:21

Battle Beast nadchli pražskou Akropoli

Finská pětka Battle Beast přivezla do pražského klubu Palác Akropolis představit svou novinku Circus of Doom a byl z toho nadmíru povedený večírek, jež bezesporu zůstane dlouho ve vzpomínkách všech zúčastněných.

 Přitom výchozí situace pro Battle Beast nebyla ideální. V půlce srpna se z probíhající turné omluvil kytarista Joona Björkroth a na jeho místo se dočasně postavil mladíček Atte Aho. V průběhu koncertu se ovšem tato skutečnost nijak neprojevila. Aho rozdával úsměvy i zběsilá sóla se suverénní samozřejmostí ostříleného profesionála. A velkou mírou tak přispěl ke všeobecné pohodě sobotního mejdanu.

Battle Beast zahájili svůj set s mírným zpožděním titulní písní z novinky Circus of Doom. V po strop narvané Akropoli se ihned setkali s nadšeným aplausem a ten neustával po celou dobu koncertu. Každá kapela by si jistě přála mít tak vstřícné publikum, jako našli Battle Beast v Praze. I když drtivou většinu setlistu tvořily novinkové skladby, hlediště na ně bylo připravené a s jásotem hltalo každý tón. Díky stísněnému prostoru, kde i na balkoně máte pocit, že si na kapelu můžete sáhnout, tak měl koncert neopakovatelnou atmosféru, jaká není běžná ani na vystoupením mnohem věhlasnějších interpretů.

Není asi třeba dodávat, že energie se přelévala oběma směry a kapela se tváří v tvář všemu tomu jásotu vybičovala ke skvělému výkonu. Temperamentem hýřící Noora Louhimo se po odchodu předchozí vokalistky (přesně před desti lety) stala pro své spoluhráče darem z nebes a díky své rohaté koruně a koňské dávce charismatu tvoří zásadní část image celé kapely. Navíc je obdařena ječákem, jež se nebojí použít. Během večera jsem nezaznamenal z její strany jediné zaváhání. O post uvaděče se Noora dělí s basákem Eerou Sipiläem, jež nijak neskrývá své nadšení z entusiastických fanoušků a svou chvilku slávy si vybere při legrační interpretaci jedné z písní Karla Gotta.

Vtípkama finové vůbec nešetřili. Jako interpreti hudby, vycházející z osmdesátých let si ze svých kořenů neváhají střílet a pobaví sólem na utíkající klávesy a blikající elektronické bicí. Jindy se Sipilä zase rozhovoří na téma co dalo Finsko světu kromě Nokie a Angry Birds. Součástí programu je také mixování ginu s tonikem pro šťastlivce z předních řad i žíznivé spoluhráče.

Pokud se nepletu, viděl jsem Battle Beast sice již poněkolikáté, ale poprvé v roli headlinera vlastního turné. A pokud každá jeho zastávka vypadá jako to, čeho jsem byl svědkem v Paláci Akropolis, má tahle parta před sebou velké věci. Budiž jim to přáno.

Setlist: Circus of Doom, Straight to the Heart, Familiar Hell, Armageddon, Place That We Call Home, No More Hollywood Endings, Eye of the Storm, Where Angels Fear to Fly, Bastard Son of Odin, Russian Roulette, Wings of Light, Eden, Master of Illusion, King for a Day, Beyond the Burning Skies

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.