Nutno dodat, že ačkoli místo konání možná znělo poutavě pro spojení s podobným druhem hudby, realita bohužel vyzněla trochu jinak, než asi byla pořadateli myšlena. Systém divadelního usazení návštěvníků se totiž zrovna moc nehodil k hudbě, která je spojena tolik s tancem. Na mnoha návštěvnících bylo vidět, že by nejraději měli k dispozici parket, kde by se mohli vlnit v podmanivém rytmu salsy, mambo nebo chachacha.
Kapela Pragasón v devítičlenné sestavě začala své vystoupení možná trochu v pomalejším tempu, nicméně od druhé půle koncertu si publikum získala jak rytmickými skladbami, tak i show, kterou zajišťoval frontman – kubánský zpěvák a tanečník Jorge Concepcion. Ten během večera ve svém zářivě bílem obleku, klobouku i lakýrkách se nebál jít i do stepového sóla, za což byl následně odměněn bouřlivým potleskem.
Jak atmosféra houstla, našla si část publika přeci jen drobný taneční prostor po stranách pódia, což jen dokreslilo podmanivě taneční kouzlo večera. Ozvučení pravda nebylo vzhledem k akustice lodi Tajemství zrovna nejlepší, zvukař se očividně trápil nad hlasitostmi střídajících se sólových výstupů, ale to posluchačům nevadilo a večer se tak změnil v příjemnou a nenáročnou hudební párty. Škoda snad jen, že kapela nedisponovala klasickým klavírem, který by dodal na větší autentičnosti zážitku. Nicméně kapela dřela poměrně s přehledem a představila tak i méně známé latinoamerické rytmické styly jako danzón, bolero či son.
Skupina Pragasón působí v Praze již od roku 2000, kdy se snaží právě i tyto méně známé styly představit lidem v co nejautentičtější podobě. Pro naprostého laika tak večer představoval zajímavou hudební lekci, po níž nejeden posluchač se přihlásí do tanečních, aby se naučil i kroky k těmto podmanivým latinoamerickým hudebním stylům.