The Tap Tap popáté vyprodali Státní operu Doporučený

The Tap Tap opět úspěšně vyprodali všechna místa ve Státní Opeře. Pokud jste neměli možnost sledovat přímý televizní přenos, přečtěte si, jak vše tentokrát probíhalo.

The Tap Tap ve Státní opeře The Tap Tap ve Státní opeře Foto: Eva Makovská

Ta byla 30. listopadu, v den Mikulášské, naplněná energií a tak trochu i vánoční atmosférou, kterou vytvořilo nadšení a radost muzikantů i všech zúčastněných. Večerem prováděl podle tradice mluvčí kapely Láďa Angelovič, tentokrát spolu s Tomášem Cikrtem, bývalým mluvčím ministerstva zdravotnictví a absolventem škol pražského Jedličkova Ústavu. Tématická mikulášská projekce v pozadí kapely se střídala s promítáním jízdy Prahou pana Laubeho ( generálního ředitele firmy FORD Motor Company), jenž spěchal do Opery předat The Tap Tap klíče od nového velkého auta, uzpůsobeného k přepravě invalidních vozíků. Auto dostala kapela do sponzorského pronájmu. Pan Laube se přibližoval s každým potleskem diváků o další metry a kilometry a publikum se tak mohlo podílet na splnění přání muzikantů. Nejedná se však o první auto od společnosti FORD Motor Company pro The Tap Tap. Kapela už vlastní takový malý vozový park, vše ve vlastním designu skvělého výtvarníka Jana Augusty.
The Tap Tap začali rozdávat dárky publiku hned zpočátku, a to nejprve v podobě zcela nové písně Vrba. Písničky skupiny The Tap Tap se vyznačují nejen zvučným rytmem, ale i promyšleným textem a nejinak je tomu u Vrby. Ukrývá vzkaz o spoustě lidských stížností, které by na nás mohla vychrlit, text a hudbu k ní složili Tomáš a Matěj Belkovi. S muzikanty kapely The Tap Tap vystoupili také pravidelní hudební hosté: dětská Lidová muzika Notičky. Představili novou a úspěšnou skladbu FUM FUM, katalánskou verzi koledy Narodil se Kristus Pán, která podtrhla načatou vánoční atmosféru ve Státní Opeře a rozkývala nejednoho diváka do rytmu. Zatímco členové Notiček měli tradiční kroje, The Tap Tap omládli v nových kostýmech z módního salónu La Femme Mimi.

Prohlédněte si také Fotogalerii z koncertu The Tap Tap ve Státní opeře


Nadílka v podání The Tap Tap pokračovala očekávaným novým songem Smutná optimistka od místopředsedy vlády Pavla Bělobrádka. Ten má, jak Láďa na pravou míru uvedl, s kapelníky The Tap Tap společné nejen to, že politici jsou taky lidi, ale navíc zvládá i přes poměrně vážnou a progresivní chorobu své vysoké pracovní nasazení, stejně jako členové kapely. Pan Bělobrádek doprovodil zpěvačku Janu Augustinovou na kytaru, pan Jiří Kříž (primář spinální jednotky fakultní nemocnice Motol) si zahrál na trombón a Smutná optimistka sklidila obrovský potlesk.


Známý hit Moje volba také obdržel nový kostým v podobě animovaného videoklipu Jana Augusty. The Tap Tap se rozhodli pro vytvoření klipu k Mojí volbě hned z několika důvodů. Je titulní písní zatím posledního vydaného alba a hlavně dokonale shrnuje filosofii kapely. Všichni totiž mají nějaké starosti, ale nakonec si tu svou kocábku musí řídit každý sám. Z dalších písní zazněl například oblíbený Řiditel autobusu nebo Veď mě dál, cesto má píseň Pavla Bobka zahraná všem dlouhověkým mazákům, při které si zazpíval i Honza Jareš a Arnošt Doskočil vystřihl sólo na saxofon. Mezi členy The Tap Tap mimo jiné zazářil zpěvák Jirka Holzmann, kytarista Honza Polák a mladý nevidomý pianista Petr Hudec. Protože na Mikulášské nesmí chybět Mikuláš, objevili se na pódiu Roman Zach a Petra Nesvačilová v roli čertů, převlečených za Mikuláše a anděla, které vzápětí vytlačili praví Mikuláš Tomáš Cikrt, čert Jan Haubert a anděl Mark Ther. Po krátké show pro diváky a hlavně ty dětské, začali andělé v celé Opeře rozdávat nadílku za rytmu Známky punku od legendárního Visacího zámku.

Čtěte také Rozhovor s The Tap Tap: Nechcete 100 milionů ?

Ke konci programu vystoupili na pódiu místopředseda vlády Pavel Bělobrádek, ministryně školství Kateřina Valachová, ministr financí Andrej Babiš a primátorka hl. města Prahy Adriana Krnáčová, kteří pronesli pár slov a dle moderátorů není možné opomenout ani předsedu výboru pro výchovu a vzdělávání zastupitelstva hl. města Prahy pana Nachera a radního pro kulturu hl. města Prahy pana Wolfa, kteří nemohli být přítomni osobně. Na poslední písničku vysílanou v přímém přenosu Českou televizí už dorazil i pan Laube s klíčky od nového Fordu a zařadil se mezi muzikanty, kde oprášil své hudební dovednosti. Píseň o ne zcela funkčním skafandru, jako o tělesné schránce člověka s handicapem, složili také Tomáš a Matěj Belkovi. Skafandrem a hlasitými ovacemi publika byl přímý přenos programu zakončen, koncert se však neobešel bez přídavků. Protože The Tap Tap umí zahrát a zazpívat takřka cokoliv, přidali i Black and White od Michaela Jacksona ve vlastním podání proti rasismu, Kdybych já byl Xindl od Xindla X a izraelskou skladbu One Day. Na závěr kapelník Šimon Ornest kapele pořídil populární selfíčko na památku a odcházející diváky ještě svými lidovými písněmi skupina Notičky potěšila ve foyer Státní opery.

Napsal(a):

Zanechat komentář