09.07.2013 14:30

Alice Cooper hledá předkapelu pro brněnský koncert

Už 26. července přijede do Brna otec shock rocku Alice Cooper. Pořadatelé pro tento koncert hledají místního předskokana. Tuzemští hudebníci tak mají jedinečnou příležitost stanout po boku této legendě.

Role lokálního předskokana je volná a možná čeká na vás,“ vyzývá místní kapely pořadatel koncertu Pavel Pešek a dodává: „Nechceme interně vybírat ze stálic tuzemské scény, ale naopak dát šanci novým talentům. Zájemce prosíme, aby na mailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. zaslali ukázku své hudby (maximálně dvě skladby v mp3 nebo odkaz na video), stručné info o kapele a kontakt. Uzávěrka přihlášek je v pondělí 15. 7. o půlnoci. Ve čtvrtek 18. července ohlásíme jméno skupiny, na kterou volba padla.

Nové album na obzoru

Poslední album Alice Coopera Welcome 2 My Nightmare mělo celosvětový úspěch. Jen v prvním týdnu v Americe se ho prodalo více než 18 tisíc kopií a dosáhlo tak na 22. příčku v uznávaném žebříčku The Billboard 200. Ale Cooper už spřádá plány na další desku, kterou by chtěl natočit hned poté, co skončí turné.

 

 

Pro magazín RollingStone.com o nástupci Welcome 2 My Nightmare řekl: „Na našich koncertech děláme věci, kterými uctíváme můj picí klub Hollywood Vampires.“ Alice vysvětluje: „To byl Keith Moon, John Lennon, Harry Nilsson, Micky Dolenz – velmi rozmanitá parta opilců. Polovina z nich už je po smrti, a proto na koncertech hrajeme čtyři písně, abychom jim vzdali hold. Hrajeme Break On Through, Revolution, My Generation a Foxy Lady od Jimiho Hendrixe. A já si řekl: ‘Nikdy jsme album předělávek neudělali, pojďme o tom uvažovat.’ Takže Ezrin (producent Bob Ezrin, pozn. aut.) a já se kolem toho teď motáme.

Čtěte také: Alice Cooper se vrací s horrorovou show do Brna

Na otázku, jaké písně by chtěl předělat, Alice odpověděl: „Chtěl bych se držet kolem roků 73’ a 74’. Nechci dělat jen tak něco. Chci se držet té určité opilecké éry. Řekl bych, že Break On Through je velmi dobrou rockovou písní. Co se týče těch dalších – Harry Nilsson, ten má hodně dobrých věcí, které by šlapaly. Vezměte třeba píseň Jump Into the Fire, posuňte ji na tvrdší úroveň a bude to fungovat.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.