02.09.2013 17:00

Pretty Maids v říjnu zahrají v ČR. Do Prahy s nimi dorazí i Pink Cream 69

Dánská legenda Pretty Maids vyrazila na světové turné k desce Motherland, v rámci kterého se dvakrát představí v České republice. V pražském klubu Retro Music Hall s nimi 2. října vystoupí neméně známá kapela Pink Cream 69. O dva dny později pak Pretty Maids zahrají v Plzni spolu s tuzemskou kapelou Black Tiger.

Dánští hardrockeři Pretty Maids vydali v březnu svoje již třinácté studiové album s názvem Motherland. Svojí kvalitou navazuje na velmi úspěšného předchůdce Pandemonium z roku 2010. Svědčí o tom i fakt, že se novinka vyšplhala na 13. pozici v Dánsku, 22. ve Švédsku, 29. ve Švýcarsku, 71. v Německu a 115. v Belgii.

Zpěvák a spoluzakladatel kapely Ronnie Atkins, který mj. hostoval na novém albu Avantasie - The Mystery of Time - a zúčastnil se i světového turné k této desce, před nahráváním Motherland prohlásil: „Věděli jsme, že to bude tvrdý oříšek pokračovat v nastavené laťce. Vzpomínám si, že tehdy, když jsme navazovali na alba jako Future World, snažili jsme se víceméně kopírovat písně z předcházejících desek, abychom udrželi stejnou vyváženost. Ale tentokrát jsme prostě napsali materiál, který vzniknul přirozeně a stal se z toho Motherland.

 

 

Kapela si pro nové album znovu vybrala producenta Jacoba Hansena (Volbeat, Amaranthe). Ronnie o něm řekl: „Jacob byl jasnou volbou poté, co jsme s ním měli skvělou zkušenost z produkování alba Pandemonium. Nahrávání zprvu probíhalo hladce, ale poté jsme museli znovu začít koncertovat o víkendech a to nějaký ten stres vytvořilo. I přesto mám o Motherland velmi dobré pocity. Z mého pohledu má všechny potřebné ingredience dobrého Pretty Maids alba, možná je ještě melodičtější než Pandemonium a rozhodně to je plnohodnotný nástupce.

Čtěte také: MOR 2013: Poslední večer završila téměř tříhodinová show

Kapelu založil v roce 1982 kytarista Ken Hammer se zpěvákem Ronniem Atkinsem a brzo se z Pretty Maids stala kapela, kterou bylo třeba brát v 80. letech vážně. V dubnu roku 1987 vydali průlomovou desku s názvem Future World, která je celosvětově označována jako „klasika“ a umožnila kapele vystupovat na velkých koncertech po boku Deep Purple nebo na festivalu jakým byl Monsters of Rock. Od té doby se Pretty Maids drží vysokého standardu, co se týče vydávání kvalitních studiových desek.

Předkapelou v Praze bude Pink Cream 69

Do Prahy přijedou spolu s Pretty Maids i Pink Cream 69, kteří v metropoli hráli naposledy jako předkapela skupiny Europe v rámci Prisoners in Paradise tour v roce 1992! Tehdy ještě se zpěvákem Andi Derisem, který o dva roky později odešel k Helloween. Andiho tenkrát v kapele nahradil britský zpěvák David Readman, který v kapele už zůstal a se kterým Pink Cream 69 letos natočili novou desku s názvem Ceremonial.

 

 

O novém albu, které vyšlo už letos v lednu, šest let po předchozím počinu In10sity, baskytarista a producent Dennis Ward řekl: „Písně musí být hotové na 100 % a my si na to vezmeme všechen potřebný čas. To nám umožní experimentovat a dosáhnout tak co nejlepšího možného výsledku. Záměrně jsme album pojmenovali Ceremonial, protože jsme cítili, že to je tak trochu oslava hudebního stylu, se kterým jsme všichni vyrůstali, bez ohledu na to, co Pink Cream 69 udělali v minulosti.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.