01.10.2013 7:00

Skinny Molly zahrají dvakrát v ČR

Americká kapela Skinny Molly přijede představit svoji desku Haywire Riot do Brna a Prahy 24., resp. 25. září 2013. Jak už samotný název kapely napovídá, můžeme se těšit na pořádnou porci jižanského rocku, který přímo odkazuje na příslušnost a provázanost největších legend tohoto žánru: Lynyrd Skynyrd, Molly Hatchet či Blackfoot.

Kapelu Skinny Molly založil v roce 2004 kytarista, zpěvák a skladatel Mike Estes spolu s další ikonou jižanského rocku kytaristou Davem Hlubekem. Název Skinny Molly pak vychází z dřívějších působišť obou zakladatelů. Estes působil v devadesátých letech v Lynyrd Skynyrd a Hloubek byl klíčovou postavou slavné rané éry Molly Hatchet.

Tato kapela měla být původně jen pro zábavu; tehdy v roce 2004 jsme nemysleli dál než na jednorázové turné po Evropě, ale nakonec se z toho vyklubalo něco, co jsem vždycky po hudební stránce chtěl dělat,“ vzpomíná Mike Estes na založení kapely.

Debutové album No Good Deed vyšlo až v roce 2008 a už bez účasti Dave Hlubeka, který se vrátil zpět k Molly Hatchet. Hlubeka na postu kytaristy nahradil Jay Johnson. V době vydání No Good Deed působil Mike Estes také ve slavných Blackfoot, se kterými v roce 2011 navštívil Prahu. Bohužel, kvůli právním tahanicím nesměli klasičtí Blackfoot po roce 2011 hrát, a tak nastal prostor pro intenzivní koncertní i studiovou práci kapely Skinny Molly.

Čtěte také: Pavlov's Dog se po dvou letech vrací na česká pódia

Proto hned na podzim roku 2012 vyšlo pod hlavičkou Skinny Molly další studiové album nazvané Haywire Riot, po kterém následovalo evropské turné. Druhá část tohoto turné je naplánována na letošní říjen, v rámci které Skinny Molly zahrají 24. září v brněnském klubu Melodka a následující den v Praze v Nové Chmelnici.

Mike o nahrávání nové desky řekl: „Do Haywire Riot jsem dal všechno, co jsem mohl. Od úplného začátku, když jsem začal psát, až po poslední dokončenou notu hotového CD. Písně na albu pro mě osobně hodně znamenají; obsahem desky jsou příběhy buď přímo ode mne, nebo od někoho, koho znám… Jsou inspirovány mými zážitky, nebo zážitky mých blízkých přátel. Jsem rád, že jsem toho hodně zažil, a že z toho mohu čerpat, protože neumím psát dobré fikce.

 

 

Koncertní setlist Skinny Molly slibuje zhruba polovinu vlastní tvorby a polovinu skladeb od bývalých kapel členů Skinny. Dojde tak na hity typu Train Train od Blackfoot či na jižanskou hymnu Sweet Home Alabama od Lynyrd Skynyrd. Každý fanoušek klasického jižanského rocku by si rozhodně neměl nechat tyto koncerty ujít.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.