25.11.2014 13:00

Biografie Guns N’ Roses bude převedena do filmové podoby

Na filmových plátnech se v blízké době objeví adaptace biografické knihy Reckless Road. Předloha líčí vzestup skupiny Guns N’ Roses při nahrávání jejich přelomového alba Appetite for Destruction. Stejnému tématu by se měl věnovat i u budoucí snímek, který bude podle spoluautora knihy Marca Cantera opravdu stát za to. 

Film o osudech Guns N´ Roses nebude natáčený tradičním dokumentárním způsobem, ale bude převážně vyprávět příběh. Jména lidí spolupracujících na filmu nejsou zatím známa, podle Cantera budou však do rolí obsazeni prvotřídní herci a řídit natáčení budou lidé, kteří „to udělají správně“. Canter sám se na výrobě přímo nepodílí, při tvorbě scénáře má ale hlavní slovo. „Jsem hrdý na tu tvrdou práci, ten film bude válet! Nebude to béčko jako třeba Rock Star (film z roku 2001 s Markem Wahlbergem v hlavní roli, pozn. redakce), přiláká to kopu fanoušků a prodá se díky tomu spoustu nahrávek,“ říká Canter a dodává: „Dohlédnu na to, že bude se skupinou nakládáno spravedlivě a že štáb odvede svou práci.“


Pohledy členů skupiny na film se různí. Axl Rose, jediný zakládající člen Guns N’ Roses, který je stále v kapele, nepodporuje téměř nic, co má co do činění s původním seskupením. Přesto dá podle Cantera rád filmu své požehnání: „Myslím, že bude rád za to, že film ujasní nějaké ne zcela pravdivé věci z té doby, které se o něm říkají.“ Bývalý bubeník Matt Sorum tvrdí, že filmy o rock 'n' rollu zpravidla nedopadnou dobře, přesto projekt nezatracuje. V případě Guns N’ Roses se totiž dají na filmové plátno zajímavě převést temné spodní proudy, které na skupinu působily.

 

Čtěte také: Duff McKagan uvažuje o návratu ke Guns N´ Roses


Další z bývalých členů, kytarista Slash, dává filmu mnohem menší naději. „Nemyslím si, že by se dal rock 'n' roll zfilmovat, je nepřeložitelný. Podle mě nemají ani páru, o čem to vlastně je. Biografii Guns N’ Roses bych viděl nerad.“ Canter má však podle svých slov veškeré zdroje potřebné pro výrobu takového filmu (se Slashem se přátelí již víc než 35 let) a nevidí tedy důvod, proč tu historii skrývat. Kvůli zachování naprosté přesnosti bude také scénář po dokončení předložen členům skupiny pro úpravy.


Samotná skupina dnes (nutno podotknout, že ve zcela jiném složení než v roce 1987  při nahrávání Appetite for Destruction) pracuje na sedmém studiovém LP. Tedy na materiálu, který Axl Rose popisuje jako jakousi druhou půlku Chinese Democracy, tedy jejich posledního studiového alba z roku 2008.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.