02.04.2015 9:00

Cavalera Conspiracy odehraje v Česku dva klubové koncerty

Slavná americká kapela Cavalera Conspiracy, kterou tvoří bývalé jádro Sepultury – bratři Cavalerové, kytarista z příbuzných Soulfly Marc Rizzo a baskytarista Nate Newton, se 16. června objeví na pódiu pražského klubu MeetFactory a o den později i v ostravském Garage Clubu. Sepulturu a Soulfly jsme měli možnost v České republice slyšet v minulém roce, letos zde však po čtyřech letech budou hrát oba legendární bratři společně.

Cavalera Conspiracy vznikla po desetileté pauze, a to ve spolupráci kytaristy a zpěváka Maxe Cavalery a bubeníka Igora Cavalery. Od založení Cavalera Conspiracy v roce 2007 vydali tři alba: Inflikted (2008), Blunt Force Trauma (2011) a Pandemonium (2014), přičemž zvláště první bylo kritiky vynášeno do nebes jako rovnocenný nástupce toho nejlepšího ze Sepultury.

Všechny tři desky jsou ovšem nadupány hudbou, jakou byste od takové formace očekávali: zuřivé bicí, syrové riffy groove metalu, melodická thrash metalová sóla, hrubý zpěv s údernými texty. Z toho všeho čiší sjednocenost, jíž lze dosáhnout jedině chemií mezi hudebníky, kteří spolu již mají odehrané stovky hodin. 

 

 

Konkrétně relativně čerstvé album Pandemonium, jenž nám dá skupina v červnu jistě živě aspoň ochutnat, je esencí toho, co hudba bratrů Cavalerů představuje; přesto je v něm znát jistý posun. Album jde ještě víc do grindcoru, některé části jsou až zběsile rychlé. Max se v jednom rozhovoru během nahrávání alba zmínil, že zvažovali název alba Fuck That Groove kvůli tomu, jak nakonec některé písně zněly rychle a brutálně. Ne, že by jindy hráli ploužáky; Pandemonium je však skutečná hudební smršť.

Sledujte metal na Facebooku:
 
Tento metalový nářez zazní 16. června v Praze v MeetFactory a o den později v Ostravě v Garage Clubu. Mezi písněmi z alb Cavalera Consipracy zazní pravděpodobně i některé z hitů Sepultury. Cavalerové mají opravdu plno materiálu na výběr pro svůj setlist na koncerty, takže ať už zazní cokoliv, lze se těšit na plnohodnotný metalový zážitek. Vstupenky lze zakoupit v obvyklých předprodejích za 690 korun.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.