22.12.2014 0:00

Nová deska Nightwish se bude jmenovat Endless Forms Most Beautiful

Symfonická power metalová skupina Nightwish, pocházející z Finska, se chystá 13. února představit světu nový singl nazvaný Élan. Píseň je ochutnávkou k chystanému albu, jehož název byl zveřejněn 22. prosince letošního roku. Bude se jmenovat Endlesss Forms Most Beautiful, v Evropě se objeví 27. března 2015, ve Velké Británii 30. března a ve Spojených státech o den později.  

Élan podle klávesisty a skladatele slavné skupiny Tuomase Holopainena nechává skvěle nahlédnout do výsledného alba, ale zároveň z něj neodhaluje příliš mnoho. Podle jeho slov byl inspirujícím prvkem k písni tento citát jeho hrdiny strýčka Walta, tedy Walta Whitmana: „Ó radost mužného sebe sama! Neotročit nikomu, nepodrobovat se nikomu, žádnému tyranovi známému ani neznámému…“. Stěžejním tématem singlu Élan, jak říká Holopainen, není nic méně než smysl života. „Což může být pro každého z nás něco jiného,“ dodává.

Jukku Nevalainena, který je bubeníkem Nightwish již téměř od počátku existence skupiny, kvůli zdravotním potížím dočasně nahradil ve studiu Kai Hahto (Wintersun, Swallow The Sun, Trees Of Eternity). Na albu samozřejmě pracuje i zpěvačka Floor Jansen, jejíž koncertní debut s Nightwish proběhl v říjnu roku 2012. Singl Élan bude první studiovou nahrávkou s touto zpěvačkou a pomyslně bude písní pokřtěn i Troy Donockley, který na minulém albu ještě nebyl plnohodnotným členem. Externě bude přispívat do tvorby alba i slavný evoluční biolog, ateistický vůdce a spisovatel Richard DawkinsPřebal nového alba skupiny Nightwish Endless Forms Most Beautiful, Zdroj: Oficiální facebookové stránky skupiny Nightwish

Nové album velmi dlouho dobu nemělo oficiální název. Ten skupina na svých webových stránkách zveřejnila až 22. prosince 2014. Následující dílo tak ponese název Endless Forms Most Beautiful. Zároveň s tímto jménem také skupina zveřejnila vzhled jeho přebalu a datum oficiálního vydání . Vůbec poprvé se objeví na pultech evropských knihkupectví, a to 27. března následujícího roku. Dne 30. a 31. března jej pak budou moci zakoupit také britští a američtí fanoušci. 

Album bude osmým studiovým albem Nightwish; předcházející Imaginaerum z roku 2011 bylo velmi příznivě přijato. První informace o tom, kam – a zda vůbec – se jedna z nevětších skupin symfonického metalu posunula, se dozvíme v únoru.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.