11.04.2015 9:00

Paradise Lost přichází s novinkou The Plague Within

Původem britští gothic metalisté Paradise Lost začátkem června vydají své čtrnácté studiové album. To pojmenovali The Plague Within a jak říkají, má propojovat styl rané tvorby kapely s tím současným.

Za sedmadvacet let dlouhou historii skupiny se totiž Paradise Lost přeorientovali od doom metalu, který je typický pomalejšími rytmy a významným kytarovým prvkem, ke gothic metalu, jenž se vyznačuje zejména důrazem na zpěv abstraktně orientovaných textů a souhru kytary s basou. Tentokrát se dle slov zpěváka Nicka Holmese můžeme těšit na obojí z toho.

Další specialitou této desky má být samotný obal - o grafickou stránku věci se postaral polský umělec Zbigniew Bielak. Ten v minulosti ilustroval covery alb kapel jako je Ghost, Entombed A.D. či Watain. Spolupráci s Paradise Lost označil za vzrušující příležitost pro něj samého už jen proto, že je vůbec první studiovka z dílny skupiny zabalená v produktu Duncana Fergada, jehož práci Bielak obdivuje.

Nakonec grafik podotkl, že když frontman Holmes a kytarista Mackintosh přidali ruku k dílu, vznikl unikátní obraz beznadějné duševní poruchy, což je vlastně hlavním tématem The Plague Within i po hudební stránce. Zpěvák k tomu dodal, že mnoho skladeb bude navíc podrtženo death metalovými tóny, což vytváří komplexní dojem nahrávky.

Před letošním počinem naposledy Paradise Lost vydali desku Tragic Illusion 25 (The Rarities) na oslavu svého 25. výročí existence v roce 2013. Ta se ovšem nepovažuje za úplnou novinku, jelikož všechny zde kompilované písně byly veřejnosti dostupné již dříve. Výjimku tvoří Loneliness Remains, Gothic 2013 a Our Saviour 2013.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.