07.07.2013 9:00

Petr Bende představuje píseň iBůh

Petr Bende má novou píseň. Jmenuje se iBůh a spolupracoval na ní s písničkářem Pavlem Helanem. Píseň o hledání životních jistot i víry je laděna na lehkovážnou notu. V červenci ke skladbě chystají také videoklip.

Nová píseň iBůh, pod níž se podepsal zpěvák Petr Bende spolu s písničkářem Pavlem Helanem, je transcendentální polemikou současného světa. Člověk se obklopuje technologiemi a ztrácí tradiční hodnoty, které jsou s přetechnizovanou dobou neslučitelné.

„Tato píseň je velkou nadsázkou o dnešní technické době, o tom, jak nás ovlivňuje a žene dopředu, a také o tom, že každý hledáme svůj záchytný bod a nebylo by špatné mít v telefonu aplikaci, která by nám vždy se vším pomohla,“ vysvětluje Petr Bende.

 

 

Celá myšlenka iBoha vychází z toho, že každý člověk je závislý na mobilním telefonu. Chytré telefony pomáhají vyřešit mnoho starostí, ale se vším si ještě poradit neumí.

Když jsem si koupil chytrý telefon a procházel různé aplikace, napadlo mě, že dnešní člověk má přístup téměř ke všem informacím které potřebuje, kromě čísla na Boha. Představte si aplikaci iBůh, ve které byste zadali svůj problém a na ploše telefonu viděli řešení,“ řekl o základní myšlence písně Pavel Helan.

Petr a Pavel přinášejí jako dva světci zvěstování o tom, co dnešní společnost postrádá. Svou myšlenku iBoha plánují rozvinout i v klipu, o kterém zatím nemají přesnou představu, ale vše by se mělo vyjasnit během července. Možným námětem by mohly být i příspěvky fanoušků.

Petr Bende a Pavel Helan společně koncertují při projektu Kolotoč a již v roce 2009 vstoupili ve známost jako tvůrčí dvojice prostřednictvím hitu Tráva. Pavel Helan navíc v současné době připravuje desku nazvanou právě podle titulní písně iBůh.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.