23.05.2013 13:00

Groundation zapustí kořeny reggae v Lucerna Music Baru Doporučeno

Groundation navštíví Prahu Groundation navštíví Prahu Zdroj: archiv interpreta

Devět členů kapely Groundation poprvé vystoupí na české scéně. Reggae kapela, která si získala statisíce fanoušků po celém světě, se chystá dobýt také Prahu. Milovníkům roots reggae se představí v  Lucerna Music Baru 12. srpna, v rámci festivalového turné po Evropě.

První vystoupení kapely Groundation v České republice proběhne během jejich evropského turné. Groundation používá rytmy reggae jako reakci na každodenní život i odkaz k rastafariánké tradici, který se významně odráží v hudební tvorbě.

Kapela Groundation pochází z Kalifornie a je jednou z předních kapel amerického reggae současnosti. Hudební styl této formace stojí na základech roots reggae, ale rozhodně u nich nekončí. Dále se mísí s jazzem, funkem, salsou, fusion a transcendentálním dubem. V této konstelaci vzniká progresivní směsice zvuků Groundation.

 

 

Název kapely Groundation pochází z půdního slova grounation, které odkazuje k desetiletí starému rastafariánskému obřadu, který je založený na meditativní síle hudby. S cílem přenést původní smysl obřadu do svých koncertů se Groundation snaží spojit vibrace hudby mezi sebou a diváky v jedinečná živá vystoupení.

Groundation se vlní v rytmu reggae již patnáct let a nahráli sedm studiových desek. K jejich úspěchům patří i čtrnáct světových turné, během nichž vystoupili na předních festivalech, jako je dánský Roskilde Festival, australský WOMAD, německý Summerjam anebo Rototom Sunsplash v Itálii. V součtu navštívili už dvacet pět zemí na šesti kontinentech. V srpnu jim na seznam přibude také Česká republika.

Pražský Lucerna Music Bar se hostů z Kalifornie ujme 12. srpna. Vystoupení Groundation začne ve 20 hodin. Vstupenky v ceně 419 korun a 440 korun jsou již v předprodeji v síti Ticketpro nebo na webu Lucerna Music Baru.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.