05.06.2013 7:00

Okoř festival pozvedne srpnovou náladu Doporučeno

Zřícenina hradu Okoř bude 17. srpna svědkem již třináctého ročníku festivalu Okoř. Podhradí se stane zázemím nejen pro stanové městečko, ale především pro stage, na níž se vystřídají přední interpreti české hudební scény. O zábavu bude dobře postaráno, kromě hudby dostane své místo doprovodný program. 

Festivalové městečko vyroste pod hradem Okoř. Během jednoho sobotního odpoledne a večera 17. srpna se na pódiu vystřídají interpreti a kapely z Česka i ze Slovenska. Jmenovitě: Miro Žbirka, skupina Kryštof, Tomáš Klus, Nightwork, Ondřej Brzobohatý, Xindl X, Eddie Stoilow, Vypsaná fixa, Doctor P.P. a Anna Veselovská.

V předchozích ročnících několikrát došlo k vyprodání vstupenek již během předprodeje, takže na místě už nebylo možné vstupenky koupit. Předprodej pro letošní ročník začal 1. června.

Před létem je třeba vyladit formu, neboť festivalová sezóna brzy nabere na obrátkách. Open air festival Okoř je výjimečný nejen pro návštěvníky, ale také pro účinkující. Meky Žbirka si na Okoř jako na jediný festival sezóny přiveze celou kapelu, takže vystoupí v plné rockové sestavě, zatímco Xindl X s kapelou slibují, že si kvůli Okoři naladí nástroje a umyjí nohy.

 

 

Vypsaná fixa podá výkon podle nálady v publiku, které by dokonce mohlo pomoci se zdravotními potížemi Márdiho babičky. „Přijedeme na festival, nazvučíme a nasolíme to do lidí! Během našeho setu se může stát cokoliv - když bude dobrá odezva, tak zavolám babičce a pustím jí zpívající lidi přes mobil, kterej se naučila bravurně používat. Určitě bude dojatá a nakopne jí to, takže se celej tejden bude procházet po zahradě, aby vychodila tu ,okořenergii' a protáhne nemocný kolena. Doktorka jí pořád nabádá, ať chodí a ona to trošku fláká…“ nechal se slyšet frontman kapely Márdi.

Přečtěte si také, jak se na léto chystá Vypsaná fixa 

Eddie Stoilow i Ondřej Brzobohatý přijedou na festival Okoř s novými singly. Eddie Stoilow zahrají letní novinku z připravované desky. Ondřej Brzobohatý by měl dát s kapelou dohromady nový repertoár, takže by novinek mohlo být více.

Na speciální scéně intenzivně pracuje kapela Kryštof. Světelná scéna by měla kapelu doprovázet celé léto, takže i na Okoři. Mimo scény si Kryštof také přiveze nové hity. „Na festivalech budeme hrát hned pět nových kousků pěkně promíchaných s tím nejhitovějším z časů minulých, ale protože Inzerát, Křídla z mýdla i Zatančím, okupovaly český éter velmi úspěšně, dá se říct, že playlist bude zase poskládaný hit za hitem,“ oznámil Richard Krajčo.

Open air festival Okoř startuje v sobotu 17. srpna. Hudební posluchači naladění na živá vystoupení oblíbených kapel budou do areálu vpuštěni ve 14 hodin. Vstupenky jsou v předprodeji od 1. června a pořadatelé důrazně upozorňují na jejich omezený počet. Podhradí Okoře se návštěvníkům otevře za 400 korun v předprodeji, na místě, pokud vůbec budou, budou stát 450 korun.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.