31.05.2015 13:04

Sixx:A.M. se vrací do nahrávacího studia

Americký baskytarista Nikki Sixx je k nezastavení. Se skupinou Mötley Crüe cestuje po světě v rámci The Final Tour a se svou další kapelou Sixx:A.M. nedávno dokončil turné k desce Modern Vintage. Nyní se veřejně nechal slyšet, že se spolu s kolegy Jamesem Michaelem a DJ Ashbou chystají zase vrátit do nahrávacího studia.

Poslední zmiňované album Sixx:A.M. vyšlo teprve minulý rok a u fanoušků sklidilo velký úspěch. I samotní hudebníci jej považují za jejich dosud nejlepší nahrávku a tak nehodlají váhat, do nové tvorby by se měli pustit již koncem června. Vydání další desky je naplánováno na rok 2016.

Bylo řečeno, že inspirativnost koncertování přinesla skupině mnoho nápadů na další skladby. Tam se totiž ke kapele připojili i hráči jako je bubeník Dustin Steinke, který je známý zejména pro své působení v Bleeker Ridge, či zpěvačky Amber Van Buskirk a Melissa Harding. To pak může vyvolávat spekulace, zda se i v rámci nové studiovky objeví hudební hosté.

Zpěvák Michael se navíc vyjádřil k tomu, jak kapela a její příznivci fungují ve vzájemné symbióze. Údajně nikdo z formace neočekával, jaké pozitivní kritiky se Modern Vintage dočká. Album nadchlo posluchače i média, jejich dobré naladění zase motivovalo Sixx:A.M. k další kreativitě. Za důležitý mezník je považováno vydání písně Gotta Get It Right, která se svým stylem zcela liší od předešlých produktů skupiny.Sixx:A.M. vznikli roku 2007 v Los Angeles. Nejprve fungovali právě jakožto vedlejší projekt Nikki Sixxe, před časem ale Mötley Crüe anoncovali, že je jejich aktuální koncertní šňůra tou poslední. Vytížený basák tak může věnovat více energie i času nejen sobě, ale hře s Ashbou a Michaelem.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.