12.11.2020 1:54

System of a Down po letech s novou muzikou a s dobročinným pozadím

System of a Down se po patnácti letech vrátili do studia. System of a Down se po patnácti letech vrátili do studia. Zdroj: oficiální facebookový profil kapely SOAD

Americko-arménští System of a Down vyrukovali po patnáctileté pauze se dvěma novými singly.

15 let. Tak dlouho si museli fanoušci americko-arménské partičky System of a Down počkat na novou muziku. Skupina léta těží ze svých předchozích úspěchů, kterých dosáhla na přelomu tisíciletí. Lístky na koncerty mizí bleskovou rychlostí a co na tom, že kapela hraje písně z let 1998 až 2005.

Letošní pochmurný rok tak bude v diskografii System of a Down zapsán jako rok, kdy vydali novou muziku. A netroškařili – sdíleli hned dva singly, Protect the Land a Genocidal Humanoidz, přičemž k prvnímu zmiňovanému natočili i videoklip. Trochu paradoxní, že se autoři pecek jako Chop Suey!, Toxicity nebo Lonely Day, do nové muziky pustili na popud politické situace v zemi, ze které pochází.

V září vypukl konflikt mezi Ázerbájdžánem a Arménií o Náhorní Karabach. A právě na tento stav se System of a Down rozhodli poukázat. Výtěžky z prodeje singlů poputují nadaci Armenia Fund, která poskytuje humanitární pomoc obyvatelům Arménie a Republiky Arcach.

 

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.