03.08.2015 9:10

Xandria vydává nabité EP

Fire & Ashes je teprve druhé EP z dílny Xandriy Fire & Ashes je teprve druhé EP z dílny Xandriy Zdroj: Facebookový profil skupiny Xandria

Symphonic metalová skupina Xandria, která je původem ze sousedního Německa, se po roce vrátila do nahrávacího studia. Tentokrát je výsledkem nové EP s názvem Fire & Ashes, které vyšlo na konci července. 

Tracklist desky je rozhodně zajímavě sestavený a v žádném případě nebude posluchače nudit. Novinka zahrnuje tři zbrusu nové skladby: Voyage Of The Fallen, Unembraced a In Remembrance, dva znovu nahrané hity Ravenheart a Now & Forever a nakonec předělávky písní Don't Say A Word a I Would Do Anything For Love.

V rámci jednoho z rozhovorů se parta rozmluvila o tom, proč uskutečnila právě cover Meat Loafovy I Would Do Anything For Love, která je bezpochyby jedním z nejpopulárnějších rockových lovesongů 90. let. Prvotním podnětem pro tvorbu podle všeho měla být recese, nakonec se ale hudebníci k věci vrátili ve vší vážnosti.

Za poutavý se určitě dá považovat i samotný obal alba, který navrhl výtvarník Felipe Machado. Ten v minulosti spolupracoval například s kapelou Blind Guardian nebo Rage.

Abychom studiovku zařadili do kontextu, musíme zmínit, že předešlou deskou Xandriy je Sacrificium, která vyšla v roce 2014. Ta je považovaná za dosud nejlepší z dílny skupiny. O tom, nakolik bude Fire & Ashes konkurenceschopná, se můžete přesvědčit již od 31. července. 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.