27.11.2019 5:33

Beata Hlavenková a její pěvecký debut na albu Sně bude pokřtěn v paláci Akropolis

Těšíte se, že vám prozradím o novém albu Sně, co nejvíce. Ano, prozradím, ale ráda bych vás vrátila o krok zpět. Vždyť nám teprve končí listopad. Pochmurný měsíc, ke kterému patří šálek čaje. A k šálku čaje patří cukrovinky. Ze slova cukrovinka vychází slovo cukroví. Při tomto slovu začnu myslet na Vánoce a k Vánocům patří přece koledy.

Známé koledy jako: „Chtíc, aby spal“, „Narodil se Kristus pán“, „Adeste Fideles“, „Stille Nacht heilige Nacht“, „Pásli ovce Valaši“, „Oh Come, Oh Come Emmanuel“, „Joy to the World“, „What Child Is This“ nebo „The First Noel“. Tradičně si je zpíváme a posloucháme každým rokem. Ale co je opravdu velká odvaha? Obléci takové konzervativní záležitosti do nového kabátu. To chce odvahu a vkus. A tyto dvě věci rozhodně nechybí Beatě Hlavenkové, zpívající klavíristce, skladatelce, aranžerce a pedagožce. Album Bethlehem 2017 je tomu důkazem. Nejenže obsahuje tak krásné melodie, které jsem již zmiňovala, ale také 4 drobné Beatiny skladby. Celé album navazuje na předchozí album Theodoros (Boží dar), které v roce 2013 získalo cenu „Anděl“ za jazzové album roku. Bethlehem si můžete poslechnout v předvánoční atmosféře 17. prosince 2019 v divadle Dobeška. Já se tam rozhodně chystám, protože Beata Hlavenková je pro mě velmi významná osobnost a také mám moc ráda koncerty právě v Dobešce.

Beata vydává svůj pěvecký debut a to nadžánrové album. Nadžánrové proto, že v něm můžeme objevit prvky jazzu, popu, písničkářství a moderní klasické hudby spojené s lehkostí a citlivou interpretací. V albu Sně jsou zhudebněny básně Petra Borkovce, Bohuslava Reynka, Martina Vedeje, Doroty Bárové a také dva Beatiny texty. Pro mě toto album znázorňuje vyprávění. Při poslechu si člověk hned představí celý příběh písně. Beata již pár písní zveřejnila a já jednu přikládám jako ochutnávku. Sně si můžete vychutnat naživo v celé parádě již 23. ledna 2020 v Paláci Akropolis, kde ho Beata pokřtí ve společnosti trumpetisty, bubeníka a zpěváka Oskara Töröka a producenta a kytaristy Patricka Karpentského. Celé abum bylo nahráno v Sono Records ve spolupráci s Milanem Cimfem.

 

 

Rukopis Beaty Hlavenkové je krásný, nenechte si ho ujít. Ve čtvrtek 23. ledna 2020 pokřtí Beata své nové Album Sně v Paláci Akropolis.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.