12.08.2013 13:00

Dream Theater přivezou do Prahy nové album

Dream Theater Dream Theater Zdroj: fanart.tv

Velikáni progresivního metalu Dream Theater se po třech letech vrací do České Republiky. V rámci první části turné přijedou 29. ledna 2014 do pražské Tipsport Areny, kde představí novou studiovou desku!

 Nové album dostalo jednoduchý název Dream Theater a vyjde už 24. září prostřednictvím Roadrunner Records. V pořadí již třináctá studiová deska vznikala ve studiu Cove City Studio v Long Islandu pod dohledem známého zvukového mistra Richarda Chycki (Aerosmith, Rush). Je to také druhé album, na kterém se představí bubeník Mike Mangini a první, na kterém se podílel už od prvního dne jeho vzniku.

 

 

Kytarista John Petrucci k novince Dream Theater řekl: „V každém novém albu vidím příležitost nového začátku. Možnost, buď zdokonalit a posunout dál směr, kterým se několik let ubíráte nebo se naopak vydat úplně novou cestou. Poprvé ve své kariéře jsme desce dali stejné jméno, jaké nese naše kapela. Myslím, že lépe naši tvůrčí a hudební identitu vystihnout nelze. Zaměřili jsme se a maximálně věnovali všem prvkům, které nás dělají jedinečnými – od epického záběru a intenzity k atmosféře a barevnosti. Jsme z výsledku nadšeni a už se nemůžeme dočkat, až si desku budou moci poslechnout naši fanoušci.

Čtěte také: Benátská noc 2013: Nightwish jsou zpět a v plné síle

 V lednu Petrucci také okomentoval práci Mika Manginiho: „Až lidé uslyší bicí na tomto albu, budou pěkně šílet. Na minulé desce [Mike] odvedl skvělou práci, ale nebyl u procesu skládání, interpretoval to, co jsem já naprogramoval. I když samozřejmě do nahrávání vložil svojí kreativitu a věci si trochu poupravil. Mám pocit, že teď je to ten pravý Mike Mangini. Vše si udělal po svém, všechno to je jen jeho kreativita, rozhodnutí a nápady – ten chlap je zvíře.

S novým albem se skupina rozjede na rozsáhlé turné, jehož první, evropská, část vypukne 15. ledna a ještě v témže měsíci přiveze skupinu do pražské Tipsport Areny. Fanoušci se mohou těšit na tříhodinový program, který nebude zahajovat žádná předkapela. K dispozici jsou i speciální VIP balíčky, které nabídnou kromě exkluzivních míst k sezení také osobní setkání s kapelou, limitovanou edici podepsaných plakátů a mnoho dalšího.

Nové album i nové DVD

Nejenže Dream Theater v září vydají novou studiovou desku, ale pro fanoušky si také přichystali novou živou nahrávku s názvem Live at Luna Park. Koncert byl nahrán během dvou večerů v Luna Park Stadium v Buenos Aires. Toto živé album vyjde 5. listopadu 2013 a bude k dostání ve formátech: Blu-Ray, 2DVD, 2DVD + 3CD, Blu-Ray + 3CD, speciální edice se čtyřicetistránkovou knížkou, Blu-Ray + 2DVD + 3CD a také jako digitální video přes iTunes.

 

 

Dream Theater

Datum vydání: 24. 10. 2013full DT.New.WEB.Cover
Formát: CD, LP, limitovaný box set
Vydavatel: Roadrunner Records
Seznam skladeb:

01. False Awakening Suite
   I. Sleep Paralysis
   II. Night Terrors
   III. Lucid Dream
02. The Enemy Inside
03. The Looking Glass
04. Enigma Machine
05. The Bigger Picture
06. Behind The Veil
07. Surrender To Reason
08. Along For The Ride
09. Illumination Theory
   I. Paradoxe de la Lumière Noire
   II. Live, Die, Kill
   III. The Embracing Circle
   IV. The Pursuit of Truth
   V. Surrender, Trust & Passion

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.