30.12.2014 17:00

Ensiferum míří do Zlína, přiveze novou desku One Man Army

Finská folk metalová formace Ensiferum v březnu navštíví Zlín. Fanoušci se tak dočkají živého představení nového alba.

 

Všichni fandové finské bandy Ensiferum se jistě nemohou dočkat 20. února. Tento den se totiž na pultech objeví jejich nové album s názvem One Man Army. Po vydání nemůže následovat nic jiného, než turné na podporu desky, které obsahuje i zastávku ve zlínském Masters of Rock Café. Do bujarého kotle se můžete přidat 14. března 2015.

 

Jako hosté zde budou vystupovat i další dvě finská uskupení. Jsou to melodic death metalisté Insomnium, jejichž poslední deska s názvem Shadows of the Dying Sun vyšla koncem dubna 2014. Druhým hostem je kapela Omnium Gatherum, která taktéž holduje melodickému death metalu.

Markus Toivonen, zakladatel skupiny Ensiferum, přišel s myšlenkou heroického folk metalu v roce 1995. U tehdejšího bubeníka Kimma Miettinena náhodně otevřel latinský slovník a na otevřené stránce našel slovo, jenž se mu líbilo i překladem. Takto vznikající kapela tedy získala název Ensiferum. O dva roky později již prodali kolem 300 kusů dema obsahujícího tři písně. Debutové eponymní album bylo vysláno do světa v roce 2001. Větší úspěch přineslo druhé album Iron, na kterém se podílel i producent Flemming Ramussen, ten produkoval například legendární desku Master of Puppets. Po tomto albu kapela prodělala personální změny, ale i přesto plynule pokračovala v kariéře.

 

 

Po vydání desky Victory Songs na jaře 2007 se banda Finů poprvé vydala na evropské turné. Po koncertování v Evropě i Severní Americe opět skončili ve studiu a výsledkem jejich práce se stala deska From Afar. Po další koncertní šňůře, která nyní obsahovala i zastávky v Jižní Americe, Austrálii a Číně, následovalo páté studiové album Unsung Heroes. Šestým dílkem se pak v únoru stane One Man Army.

Sledujte metal na Facebooku:
 

Novinka je nahraná v sestavě Petri Lindroos – growl a kytara; Markus Toivonen – kytara, vokály; Sami Hinkka – baskytara, vokály; Janne Parviainen – bicí; Emmi Silvennoinen – klávesy, vokály. V tomto složení Ensiferum navštíví i Masters of Rock café ve Zlíně. Březnový koncert bude prozatím jediný, který skupina v naší republice v následujícím roce naplánovala.

 

Vstupenky byly k dostání v klasických předprodejích do 15. prosince, a to za cenu 550 korun, cena se však v těchto dnech navýšila. 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.