18.02.2013 7:00

Erik Truffaz se vrátí do Prahy se Sophií Hunger a Annou Aaron Doporučeno

Trumpetista Erik Truffaz se znovu chystá do Prahy. Tentokrát zde hodlá představit svoji novou desku nazvanou El tiempo de la Revolución. Koncert se uskuteční 12. března v Divadle Archa.

V posledních letech Erik Truffaz posunul své hudební experimenty trochu jiným směrem. Oproti dřívějším divočejším acid jazzovým pokusům s hiphopery nebo například s indickými hudebníky našel nyní Truffaz zalíbení ve švýcarských písničkářkách. Říci, že se z Erika Truffaze stává takzvaný popík, by ale asi nebylo úplně přesné.

Je pravdou, že náročnější publikum, které vyrostlo na Erikových deskách jako Bending New Corner nebo Arkhangelsk mu současný vývoj patrně zazlívá. Na druhou stranu tento francouzský hudebník vždy s oblibou zkoušel věci, kterými by posunul jazz nějakým novým směrem. Spolupráce s písničkářkami jako Sophie Hunger nebo Anna Aaron se tak dá chápat jako jeho současné zaujetí, které se může za pár let opět změnit.

Čtěte také: Sophie Hunger nabídla Akropoli kvalitní pop mixnutý s jazzem

Se Sophií Hunger začal Erik Truffaz vystupovat již v roce 2006, kdy mu vypomohla na turné. O čtyři roky později s ním spolupracovala také na natočení desky In Between. Tato mladá švýcarská písničkářka se tehdy představila nejen jako zpěvačka, ale také jako zajímavá multiinstrumentalistka. Sama se při svých koncertech schopně doprovází na klavír nebo kytaru. Její sólovou kariéru tato spolupráce natolik ovlivnila, že v jejích písních jsou, mimo jiné žánry, poznat i kořeny truffazovské jazzové fúze a zvuků (například fender piana), které jsou pro něj natolik charakteristické.

O jejím nadání se Češi mohli přesvědčit již několikrát, neboť jak ona sama říká, do České republiky si vždy při svém turné ráda najde cestu. Vystoupila zde v listopadu loňského roku, kdy se ukázala se svojí vynikající kapelou a představila posluchačům svoji zatím poslední desku The Danger of Light.

 

 

Na počátku tohoto roku vyšlo Eriku Truffazovi album El tiempo de la Revolución, na kterém se podílela tentokrát jiná švýcarská zpěvačka Anna Aaron. Ta již dříve vystupovala s Truffazem na koncertech, kde zaskakovala při písních z desky In Between, na kterých původně zpívá Sophie Hunger. Tato mladičká zpěvačka již také v Praze vystoupila, a to během podzimu roku 2012.

V úterý 12. března dojde v Divadle Archa od 20 hodin k historickému spojení Sophie Hunger a Anny Aaron na koncertě Erika Truffaze, který přijede znovu se svým osvědčeným kvartetem. Za klávesy opět usedne zkušený Benoît Corboz, který v Erikově kapele zastával dříve pozici zvukového inženýra po svém předchůdci Patricku Müllerovi. Zbytek kvarteta zůstává ovšem stejný – tvoří ho baskytarista Marcello Giuliani a bubeník Marc Erbetta. Ceny lístků se pohybují kolem 400 korun.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.