15.02.2013 7:00

Iron Maiden přijedou v červenci do Prahy Doporučeno

Legendární britská heavy metalová kapela Iron Maiden přijede v rámci Maiden England World Tour do České republiky. Koncert se uskuteční 29. července v pražské Synot Tip Aréně. Lístky jdou do prodeje už 16. února.

Iron Maiden se po dvou letech vrací do České republiky a předvedou velkolepou Maiden England show. Můžeme se těšit převážně na písně z koncertního videa se stejným názvem, které bylo natočeno v roce 1988 v rámci turné Seventh Son Of A Seventh Son Tour.

Komentář Bruce Dickinsona: „Těšíme se, až se letos v létě opět setkáme se všemi našimi fanoušky v pražské Synot Tip Aréně. Díky moderní technologii jsme byli schopni aktualizovat a vylepšit původní produkci Maiden England z roku 1988. Těšit se můžete na nový obrovský světelný park, novou scénu a různá ztělesnění Eddieho. Nebude chybět ani spousta pyrotechniky a všechny druhy jiných vzrušujících věcí pro fanoušky.

Kapela aktuálním turné navazuje na velmi povedené a úspěšné History of Maiden Tours, které začalo už v roce 2004 vydáním DVD s názvem The Early Days a následným světovým turné. To bylo zaměřeno na první čtyři studiová alba Iron Maiden. O čtyři roky později vyrazila železná panna na Somewhere Back In Time World Tour, které navštívilo bezmála dva milióny fanoušků v téměř čtyřiceti zemích, včetně České republiky. Celé toto turné, na kterém se Iron Maiden přepravovali vlastním letadlem Ed Force One, bylo zaznamenáno na DVD Flight 666.

 

 

Maiden England World Tour odstartovalo 21. června koncertem ve městě Charlotte a s velkým úspěchem pokračovalo po dalších městech Severní Ameriky až do srpna. Nyní se po několikaměsíční pauze Iron Maiden přesouvají do Evropy, aby i tady fanoušci mohli okusit skvělé songy z období Seventh Son of a Seventh Son.

O tom, na co bychom se měli těšit, více prozradil Steve Harris: „Setlist, se kterým jsme si užili obrovské množství zábavy, obsahuje skladby, které jsme dlouhou dobu nehráli - Seventh Son, The Prisoner a Afraid to Shoot Strangers, nechybějí na něm ani u fanoušků oblíbené The Trooper, Aces High, The Clairvoyant, The Number of the Beast, Wasted Years and Run to the Hills. První část turné byla příjemná pro celou kapelu a opravdu se těšíme, až celou show představíme našim fanouškům po celé Evropě.

Vstupenky se začínají prodávat už 16. února. Členové Live Nation si je mohou koupit o den dříve. A pokud jste členy oficiálního fanklubu, můžete si je objednat už 14. února.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.