02.05.2024 17:07

King Gizzard & The Lizard Wizard zahrají v květnu v Praze Doporučeno

Napsala:
King Gizzard & The Lizard Wizard King Gizzard & The Lizard Wizard Zdroj: facebook.com/oficiální facebook kapely

Jen těžko bychom na současné hudební scéně hledali větší úderníky - za čtrnáct let existence má tahle australská kapela na kontě celkem dvacet pět alb, která stíhá vydávat i po pěti kouscích ročně. Na nich nechávají fanoušky přičichnout třeba ke garage rocku, metalu, kraut rocku či elektronice.

Je to ale překvapivě živelná nálož psychedelie, která se s šesticí kamarádů z melbournské univerzity skloňuje nejčastěji. Na divokou jízdu mezi všemi myslitelnými styly už King Gizzard & The Lizard Wizard stačili přibrat oddané stopaře po celém světě. Tuzemští návštěvníci “Gizzversa” se ale prvního koncertu dočkali až předloni v pražské Arše, o rok později už nespoutaní čarodějové od protinožců vyprodali Lucernu.

„Když zavládne peklo, najdu vnitřní klid,“ řekl Stu Mackenzie časopisu DIY. A kdo zažil tuhle kapelu naživo, přesně ví, o čem frontman King Gizzard mluví. O produktivitě King Gizzard není třeba více psát, co oni stihli za dekádu, nestihne většina kapel ani za celou kariéru. Jen letos vydali dvě alba, na tom druhém – The Silver Cord – se kapela naladila na nové, synťákové frekvence. Co začalo před několika lety songem Cyboogie, kdy proměnlivá kapela naznačila odklon od kytar, je teď dokonáno vrstevnatou deskou, která vzdává hold Skinny Puppy i Giorgiu Moroderovi. King Gizzard na albu suverénně potvrdili, že jsou zkušenými plavci, kteří se nebojí vrhat po hlavě do vod žánrů, které dosud neprozkoumali, ale které s nerdským zápalem milují. The Silver Cord dokazuje, že kytarová opojení zvládají stejně dobře jako ta synťáková.
 

Do třetice zdejšímu publiku představí svou aktuální, synth-popovou desku The Silver Cord v pražském Foru Karlín v sobotu 18. května. Stejně jako prvně jim bude předskakovat potemněle melancholická písničkářka Grace Cummings, jejíž album Ramona brzy oslaví měsíc od svého vydání.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.