15.01.2017 22:29

Sonata Arctica vystoupí na Moravě už příští měsíc

V říjnu vydala finská kapela Sonata Arctica album The Ninth Hour, kterou se po dvou letech vrátili znovu na scénu, a na letošním turné ji plánují představit svým fanouškům. U nás se zastaví 21. února ve Zlíně.

Sonata Arctica se vrací na koncertní pódia s novinkovou deskou The Ninth Hour a při té příležitosti se muzikanti podívají i do naší republiky, kde mají docela slušnou fanouškovskou základnu. Nejen nové skladby si můžete poslechnout živě 21. února ve zlínském klubu Masters of Rock Café.

{youtube}fzoGtRxo_JE{/youtube}

Kapela se dala dohromady roku 1995 jako Tricky Beans, o rok později se přejmenovali na Tricky Means a pod tímto názvem fungovali do roku 1999. Během prvních čtyř let své existence kapela jela na hard rockových vlnách a na své konto si připsala čtyři épéčka. Rok 1999 však nepřinesl jen nové jméno. Krom nového názvu Sonata Arctica, skupina přesedlala na power metal a vydala první dlouhohrající cédéčko Ecliptica, které se o patnáct let později dočkalo znovuvydání s názvem Ecliptica - Revisited; 15th Anniversary Edition. Do dnešních dnů vydala finská pětice devět řadových alb, s tím posledním vyrukovala ve složení Tony Kakko, Tommy Portimo, Henrik Klingenberg, Elias Viljanen a Pasi Kauppinen loni.

The Ninth Hour je krásným melodickým albem, které kapele vyšlo 7. října pod vydavatelstvím Nuclear Blast Records a kapela si ho produkovala sama. Nahrávalo se především ve studiu Studio57 ve finské Alaveteli a výsledkem je jedenáct skladeb, které dávají dohromady něco málo přes hodinu. V bonusových edicích je o jednu píseň víc. Téměř všechny písničky napsal frontman Tony Kakko.

Vstupenky na zlínský koncert jsou stále k dispozici, koupit si je můžete na předprodejních sítích Ticketpro, Ticketportal a Ticket-art v ceně 690 Kč.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.