01.07.2015 17:00

Tarja Turunen přiveze do Olomouce svou adventní show

Bývalá zpěvačka Tarja Turunen kultovní finské hudební skupiny Nightwish se před lety vydala na sólovou dráhu. Nyní se již po několikáté vrací do České republiky - tentokrát však se svou adventní performancí, jejíž zhlédnutí bude českému publiku umožněno vůbec poprvé.

Koncert v rámci Ave Maria Christmas Tour se uskuteční 4. prosince 2015 v kostele Panny Marie Sněžné v Olomouci, který nabízí svým způsobem až magickou atmosféru a současně slibuje výbornou akustiku pro takovéto vystoupení. Vstupenky jsou v prodeji již nyní, a to v rozmezí od 690 do 1490 korun. Část výtěžku bude věnována nadaci pro podporu studentů ze sociálně slabých rodin.

Tarja si jak svým působením v Nightwish, tak svou samostatnou tvorbou v tuzemsku získala obrovskou masu fanoušků, kterým živou show nabízí téměř každoročně. Hned se svou první deskou My Winter Storm, jež na prodejní pulty uvedla v roce 2007, zahrála v naší zemi dokonce pětkrát.

Zajímavostí je, že na koncertě v rámci festivalu Masters of Rock, který se konal před pěti lety, Tarja vystoupila za doprovodu Filharmonie Bohuslava Martinů. Tehdy zazněla například i operní árie Rusalky, kterou si zpěvačka své české příznivce obmotala kolem prstu.

Letos v Olomouci se publikum opět dočká jisté výjimečnosti - bude totiž po Finsku a Německu teprve třetím, pro které odehraje své vánoční představení. Příslibem olomouckého setlistu jsou dokonce některé duchovní skladby českých hudebníků. Máme se tedy zjevně na co těšit. 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.