17.04.2014 7:00

To nejlepší z Kuby přiveze do Prahy Juan De Marcos González

Praha zažije příchod léta ve znamení kubánské muziky. Ještě předtím, než jí zaburácí hudba skupiny Orquesta Buena Vista Social Club, přijede se svojí doprovodnou kapelou Afro-Cuban All Stars fenomenální kytarista Juan de Marcos González.

Potomek kubánské Havany se začal setkávat s hudbou už od svého útlého mládí skrze svého otce, který byl muzikantsky aktivní. On sám si vybral za svůj nástroj kytaru a umění hrát na ni se učil na konzervatoři, ale také soukromě u velikých kapacit, jakými Vicente Gonzalez a Leopoldin Nunez nepochybně byli. Zpočátku byl okouzlen lidovou muzikou z Anglie a Ameriky, ke konci sedmdesátých let ale našel zalíbení v tradiční hudbě své domoviny, a při studiu na vysoké škole se rozhodl založit skupinu Sierra Maestra. Natočil s ní čtrnáct alb a projel s ní koncertní pódia po celém světě. Nakonec se rozhodl ke studiu vrátit. Později na univerzitě i vyučoval a v roce 1990 získal doktorát.

Láska k hudbě ale byla silnější. V roce 1994 se paralelně se založením nové kapely Afro-Cuban All Stars podílel na eponymním albu kapely Buena Vista Social Club, které sklízelo nebývalý úspěch po celém světě. Od té doby se snaží šířit poselství kubánské muziky po celém světě a zaslouženě si vydobyl pověst klíčového kubánského muzikanta. 

 

 

Všichni, kdo zbožnují kubánskou hudbu, by měli zbystřit a na koncert dorazit, protože se ve Vodičkově ulici dozajista uskuteční vystoupení plné správné karibské temperamentnosti a živočišnosti.

Koncet se odehraje ve čtvrtek 15. května v Lucerna Music Baru od devíti hodin. Vstupenky v předprodeji stojí 400 korun, na místě pak budou stát 500 korun.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.