26.04.2012 14:00

Xavier Baumaxa nabírá kurz Malostranská beseda

Xavier Baumaxa Xavier Baumaxa Zdroj: archiv interpreta

Český písničkář Xavier Baumaxa brázdí Čechy spolu se svou kytarou a baví publikum hudbou, svébytnými texty, poesií i kreacemi nejrůznějšího charakteru. 26. dubna dorazí buránek lokálního charakteru do pražského hudebního a divadelního klubu Malostranská beseda.

Xavier Baumaxa zahraje sólový koncert v nově zrekonstruovaném sále Malostranské besedy a jako již tolikrát předvede Pražákům, zač je toho kytara. Nezaměnitelný styl, který paradoxně vzniká z napodobování různých hudebních žánrů a skladby, které někdy provokují, jindy pobaví, tak bychom mohli charakterizovat Xaviho tvorbu.

Sám se někdy nazývá buránkem lokálního charakteru, přestože svou hudbou už dobyl kluby a festivaly po celé republice. Fanoušci, kteří navštěvují Xaviho koncerty, už vědí, že co kus, to originál. Jeho písně s neotřelými a leckdy provokativními texty se vryly do paměti asi každému, kdo je alespoň jednou zaslechl.

Lubomír Tichý neboli Xavier Baumaxa si zvolil svůj pseudonym tak, aby v něm byl dostatečný počet neznámých. V tomto duchu se nese celá jeho tvorba i jednotlivá vystoupení, která hravě zvládá sólo, ale občas si přizve i někoho k ruce. Často Xaviera doprovází básník Em Rudenko, jehož sexuálně podbarvená poezie z dělnického prostředí už k Baumaxově hudbě neodmyslitelně patří.

Kdo má chuť se 26. dubna dobře bavit, měl by si koupit lístek v předprodeji za 150 Kč nebo na místě, tedy v Malostranské besedě za 200 Kč. Zábava se rozjíždí ve 20 hodin a 30 minut, kdy Xavier Baumaxa sáhne do strun své kytary, nerozlučného společníka na každý koncert, a bude zpívat a hrát a možná i recitovat.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.