27.11.2019 20:22

Letošní mikulášská s The Tap Tap 2019

Letošní již 8. ročník tradičního Mikulášského koncertu naší populární kapely The Tap Tap letos změnil čas, místo i scénář.

 S dvoutýdenním předstihem přišel Mikuláš doprovázen andělem a čertem na koncert The Tap Tap již v neděli 24. listopadu do malebného prostředí Vinohradského divadla. Oproti předchozím třem ročníkům, konaným ve Foru Karlín, byl ten letošní mnohem komornější a svou atmosférou se více přiblížil k začátkům této akce, které probíhaly ve Státní opeře. Ta se na pár let pro veřejnost kvůli rekonstrukci uzavřela a slavnostní otevření chystá na začátek příštího roku. Doufejme, že se tam Mikuášská s The Tap Tap opět vrátí.

Moderátorem večera nemohl být nikdo jiný než vtipný Ladislav Angelovič, jeden ze zakládajících členů, dvorní moderátor a mluvčí kapely The Tap Tap. Po svém boku mívá i hosta - spolumoderátora, kterým se letos stal přední český žurnalista Jindřich Šídlo.

Jak jsme si již zvykli, na koncert si kapela zve zajímavé hosty, kteří si společně s nimi zahrají či zazpívají jejich písně těšící se stále větší popularitě. Letos jsme jako prvního přivítali herce Petra Čtvrtníčka, který se ujal rytmického doprovodu "na bednu". Jako druhý se představil přední jazzový hudebník, skladatel a multiinstrumentalista Jiří Stivín. Ten doprovodil kapelu na několik dechových nástrojů. A nesměl chybět další doprovod, kterým letos byl dívčí pěvecký sbor z Litoměřic Puellae Cantantes. V podání všech zúčastněných a pod taktovkou kapleníka Šimona Ornesta ve Vinohradském divadle zazněly největší hity kapely jako například Džony Macháček, Simulanti, Moje volba či Black or white a chybět nesměl samozřejmě kultovní Ředitel autobusu.

Prohlédněte si také Fotogalerii z Mikulášské s The Tap Tap 2019

Během Mikulášské se většinou také promítají nové videoklipy či záznamy z koncertních cest či akcí The Tap Tap, letos jsme viděli ukázky z dokumentárního filmu režiséra Radovana Síbrta Postiženi muzikou/Two Roads. Tento dokument měl premiéru na letošním mezinárodním festivalu dokumentárních filmů Jihlava, odkud si přivezl cenu diváků. 
Letošní Mikulášská, ač mnohem komornější proti minulým ročníkům, se opět vydařila na výbornou - diváci si spolu s muzikanty zpívali oblíbené písně a  bouřlivým potleskem si vyžádali přídavek.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.