24.11.2013 14:40

Japonští Crossfaith přijeli do Prahy rozlévat alkohol

Crossfaith se ve čtvrtek 21.listopadu zastavili během svého evropského turné také v pražském klubu Chapeau Rouge a bylo pořádné horko.

Už od oznámení místa konání akce bylo celkem jasné, že koncert bude vcelku drsná záležitost. Crossfaith jsou dost možná největší a nejslavnější japonskou kapelou, co se metalcoru týče. Pánové, kteří letos v Británii předskakovali Bring Me The Horizon na jejich domácí tour, se museli tentokrát vměstnat do klubu Chapeau Rouge, který je zvyklý hostit spíše menší klubové akce a intrerprety. Jako první se na podiu objevil support v podobě českých Sunset Trail. Jejich energický set okořeněný africkým djembe bubnem diváky vcelku kvalitně rozpálili a připravili na japonskou show. Někteří fans se rozpálili až moc, takže frontman Sunset Trail musel z podia uklidňovat jakousi potyčku a ostřejší výměnu názorů v pitu. 

Čtěte také: Nine Inch Nails - Tour 2014

Po cca dvacetiminutovém čekání na přestavbu stage, které odpočítával nasamplovaný robotický hlas, Crossfaith konečně vtrhli na podium s úvodním songem We Are The Future. Show se dál nesla v duchu breakdownů a chytlavých synťákových melodií. Bylo znát, že Japonsko je jiná země a Crossfaith s sebou přivezli trochu jinou show, než na jakou jsme ve zdejších končinách zvyklí.

 


Při party hymně Jägerbomb padla minimálně jedna lahev Jägermeistera, kterou frontman Ken vydatně zaléval první řadu pod podiem a následně zbylý obsah lahve lil do chřtánu ostatním členům kapely. Ostatně party songů mají Crossfaith v setu mnohem víc a nakonec zaznělo celkem deset skladeb, včetně těch z nového alba Apocalyze. Kapela si mohla dovolit svůj set protáhnout, protože toto byla jejich samostatná odbočka od evropské větve Warped Tour a turné s velšskými Skindred, kde vystupovali také jako předkapela. I když se zprvu zdálo, že se fanoušci i kapela do klubu dohromady nevejdou, nakonec proběhla párkrát i "wall of death" a celková atmosféra koncertu byla tedy výborná.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.